جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

کشف 34 میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

کشف 34 میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای کردستان

کشف 34 میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای کردستان


فرمانده مرزبانی استان کردستان خبرداد:

کشف 34 میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای کردستان

سردار کیومرث شیخی اظهار کرد: در راستای کنترل مرزهای حوزه استحفاظی و به منظور جلوگیری از ورود کالاهای دخانی، مرزبانان این فرماندهی در اردیبهشت جاری توانستند در چندین عملیات دقیق و برنامه ریزی شده، سه میلیون و 590 هزار و 740 نخ سیگارت خارجی را کشف و ضبط کنند.
وی با بیان اینکه همچنین در این مدت 359 هزار و 200 عدد مواد محترقه و 2 هزار و 697 ثوب البسه خارجی کشف شده است افزود: ماموران این فرماندهی در عملیات های جداگانه دیگری در این مدت، چهار هزار و 960 لیتر مواد سوختی را نیز کشف کرده و مانع خروج این محصول حیاتی از کشور شدند.
فرمانده مرزبانی کردستان کشف 81 هزار و 729 قلم لوازم آرایشی بهداشتی و 17 هزار و 390 قلم داروی قاچاق را از سایر اقدامات مرزبانان در ماه گذشته عنوان کرد.
به گفته وی کارشناسان ارزش ریالی کل کالاهای مکشوفه مرزبانی استان در اردیبهشت ماه را بیش از 34 میلیارد ریال برآورد کرده اند.
وی در ادامه با تقدیر از همکاری مرزنشینان با مرزبانان در کنترل نوار مرزی اظهار کرد: یکی از عوامل اصلی رونق اقتصادی مناطق مرزی، استقرار امنیت در این مناطق است و پایداری امنیت در مرزها تاثیر مستقیم بر اقتصاد و وضعیت معیشتی مرزنشینان دارد از این رو مرزبانان و مرزنشینان باید دست در دست هم برای تثبیت امنیت در این مناطق تلاش کنند.
سردار شیخی افزود: انتظار می رود مرزنشینان فعالیت های اقتصادی خود را در چارچوب قوانین انجام داده و از فعالیت غیرقانونی بویژه ورود و خروج کالای ممنوعه جدا خودداری کنند.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :