جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

کسب 70 مدال رنگارنگ مسابقات و رتبه هشتم کشوری ورزش دانش آموزی استان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

کسب 70 مدال رنگارنگ مسابقات و رتبه هشتم کشوری ورزش دانش آموزی استان

کسب 70 مدال رنگارنگ مسابقات و رتبه هشتم کشوری ورزش دانش آموزی استان


مدیر کل آموزش و پرورش کردستان خبر داد :

کسب 70 مدال رنگارنگ مسابقات و رتبه هشتم کشوری ورزش دانش آموزی استان

رشید قربانی مدیر کل آموزش و پرورش استان، صبح امروز در جشن ستارگان ورزش دانش آموزی استان و آیین تجلیل از مدال آوران، قهرمانان، پیشکسوتان، مربیان و دست اندرکاران ورزش دانش آموزی که در سنندج برگزار شد؛ گفت: استان برای اولین با درخشش دانش آموزان و تلاش کلیه دست اندرکاران، رتبه هشتم کشوری را در ورزش دانش آموزی کسب کرد.  

وی با اشاره به درخشش دانش آموزان استان در میادین مختلف ورزشی و افتخار آفرینی آنان در مسابقات قهرمانی کشور، از این موفقیت ها به عنوان برگ زرینی برای کردستان نام برد و گفت: دانش آموزان با استعداد استان لیاقت طی مدارج موفقیت و کسب شایستگی های بیشتر را دارند.

قربانی با تقدیر از اهتمام کلیه مسئولین و دست اندرکاران ورزش دانش آموزی استان و کسب 70 مدال رنگارنگ توسط دانش آموزان استان در مسابقات کشوری و حضور موفق تیم های ورزشی استان در رقابت های مختلف در سال 95 اظهار داشت: با همراهی و همکاری کلیه دست اندرکاران استان شاهد موفقیت روز افزون در ورزش دانش آموزی خواهد شد .

رشید قربانی، توسعه تربیت بدنی و توجه به سلامت جسمی دانش آموزان را از رسالت های آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: آماده کردن دانش آموزان برای آینده جامعه، وظیفه دستگاه تعلیم و تربیت است و سلامت جسم و روح دانش آموزان از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

وی توسعه ورزش همگانی در مدارس و ورزش قهرمانی دانش آموزی را از برنامه های آموزش و پرورش در حوزه تربیت بدنی عنوان کرد و المپیاد درون مدرسه ای، حیاط پویا، زنگ ورزش و برنامه ورزش صبحگاهی را از مهم ترین برنامه های ورزش همگانی در سطح مدارس دانست.

قربانی از ورزش قهرمانی به عنوان موتور محرکه دانش آموزان ورزشکار نام برد و اظهار داشت: اجرای این برنامه موجب ایجاد انگیزه در دانش آموزان و تشویق آنان جهت شرکت در مسابقات ورزش قهرمانی خواهد شد.  

 مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات صورت گرفته و موفقیت های ورزش دانش آموزی در بخش های اجرایی و مسابقات نیز اشاره کرد و گفت: در سال تحصیلی 95-94 با درخشش دانش آموزان و اهتمام دست اندرکاران تربیت بدنی، استان در اجرای المپیاد ورزشی درون مدرسه ای و حیاط پویا، توسعه پایگاه استعداد یابی جزو استان های برتر کشوری بود و در ورزش همگانی نیز کردستان جزو استان های پیشرو در سال 95 است .

 قربانی هم چنین به کارنامه استان در بخش مسابقات قهرمانی و رتبه کردستان در سنوات قبل در سطح کشور اشاره کرد و با بیان اینکه رتبه ورزش دانش آموزی استان در سال 92 ، بیست و سوم کشوری ، در سال 93 بیستم کشوری و در سال 94 نیز پانزدهم کشوری بود اظهار داشت : با همکاری و همراهی کلیه دست اندرکاران، کردستان در سال 95 موفق به کسب رتبه هشتم کشوری شد و برای اولین بار در ردیف 10 استان برتر کشور قرار گرفت .

وی رسیدن دانش آموزان به خود باوری، توجه ویژه حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به ورزش دانش آموزی استان و دیدگاه مثبت مسئولین استان نسبت به برنامه های حوزه تربیت بدنی را از مهم ترین بازتاب کسب رتبه هشتم کشوری ورزش دانش آموزی استان برشمرد. 

منبع خبری: روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان

آدرس کوتاه :