جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

کسب 150 عنوان اول تا سوم توسط ورزشکاران کردستان در سال جاری - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

کسب 150 عنوان اول تا سوم توسط ورزشکاران کردستان در سال جاری

کسب 150 عنوان اول تا سوم توسط ورزشکاران کردستان در سال جاری


مدیر کل ورزش و جوانان کردستان خبرداد:

کسب 150 عنوان اول تا سوم توسط ورزشکاران کردستان در سال جاری

حامد جولایی به مناسبت هفته ورزش در دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان که جمعی از پیشکسوتان ورزش استان نیز حضور داشتند افزود: در 6 ماه اخیر، 6 نفر از ورزشکاران استان در مسابقات جهانی مدال کسب کرده اند و 150 ورزشکار هم به اردوی تیم ملی دعوت شده اند که 60 نفر از آنان عضو ثابت تیم ملی شده اند.
وی ادامه داد: صدها نفر در مسابقات بین المللی و آسیایی مدال کسب کردند و نزدیک به 60 نفر نیز هم اکنون در اردوهای تیم ملی حضور دارند.
جولایی افزود: 50 هزار ورزشکار در استان کردستان توسط هیات های ورزشی به صورت ورزشکار سازمان یافته شده اند که امیدواریم به رقم 60 هزار نفری که مورد نظر ما هست، برسد.
وی ادامه داد: با وجود کمبود اعتبار بیش از 60 پروژه ورزشی افتتاح کردیم و 360 میلیارد ریال نیز برای 40 پروژه نیمه تمام استان مصوب شده که در صورت تخصیص این رقم، نیمی از پروژه ها به بهره برداری خواهد رسید.
وی در ادامه به مشکلات حوزه ورزش در استان پرداخت و گفت: ورزش استان 2 مشکل اساسی دارد که یکی از آنها نبود زیر ساخت های کافی و کمبود خوابگاه های ورزشی در استان است.
مدیر کل ورزش و جوانان یکی دیگر از دغدغه های مهم این حوزه را عدم حضور ورزش استان در لیگ های کشوری دانست و گفت: ورزش کردستان نیاز به اسپانسر دارد و امیدواریم دولت و بخش خصوصی در این راستا اقدام کنند.
وی اضافه کرد: حوزه ورزش یک حوزه استراتژیک، مهم و پر دغدغه برای جامعه ورزش استان است و شمار زیادی از مردم با آن درگیر هستند و نیاز است دولت بیش از پیش به تخصیص اعتبارات ورزش استان توجه کند.
در این دیدار همچنین صالح سید الشهدایی پیشکسوت کشتی و اشرف هدایت نژاد رئیس هیات کشتی استان نیز با بیان اینکه ورزش در سنندج و کردستان ریشه عمیقی دارد خواستار توجه مسئولان به ورزش استان شدند.

منبع خبری: ایرنا

آدرس کوتاه :