رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

کسانیکه منکرات را رواج دهند و مانع ترویج معروفات شوند منافق هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

کسانیکه منکرات را رواج دهند و مانع ترویج معروفات شوند منافق هستند

نماینده ولی فقیه در کردستان:

آیت الله سید محمد حسینی در جلسه شورای ستاد امر به معروف و نهی از منکر مریوان با تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: تقارن اعیاد شعبانیه با بهار طبیعت را گرامی میداریم و پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان، ماه پاکسازی و کسب تقوی الهی را تبریک می گویم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری و تبریک روز معلم، گفت: شهید مطهری دارای ویژگی های ممتاز و بارز کلامی بودند و امام راحل(ره) ایشان را برکت بزرگی برای نظام می دانستند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به نامگذاری روز نیمه شعبان بنام روز سربازان گمنام، افزود: از جانفشانی ها و فعالیت های امنیتی سربازان گمنام برای حراست و حفظ امنیت این آب و خاک تقدیر و تشکر می کنیم.

وی با اشاره به همکاری نیروهای مسلح، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در کنار سربازان گمنام، افزود: همه نیروهای مسلح در کنار سربازان گمنام ید واحد هستند که امنیت و آرامش را برای کشور فراهم می کنند.

آیت الله حسینی شاهرودی در ادامه افزود: نیروهای اطلاعاتی با هوشیاری همه نقشه ها و نیرنگ های دشمنان را کشف و خنثی می کنند و با تامین امنیت کشور مانع رسیدن آنها به اهداف پلیدشان می شوند.

وی امر به معروف و نهی از منکر را یکی از واجبات زندگی انسان عنوان کرد و گفت: انسان عاقل هیچ وقت سراغ گناه نمی رود و اگر کسانیکه مرتکب گناه می شوند عقل و دانش داشته باشند هیچوقت گناه نمی کنند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خوشی ها و لذتهای شیرین دنیوی را بی ارزش خواند و گفت: هیچ لذت زودگذر دنیوی ارزش این را ندارد که فرد همیشه در عذاب و سختی باشد.

وی شرایطی که در قیامت برای مجرمین و گناهکاران وجود دارد را بسیار سختتر و عذاب آورتر از عذابهای دنیوی دانست و گفت: انسان عاقل هیچگاه زندگی توام با آرامش بهشتی را با هیچ لذت دنیوی عوض نمی کند.

آیت الله حسینی شاهرودی قرآن را راهنمای زندگی بشر خواند و گفت: بهترین مسیر زندگی در قرآن ترسیم شده و ماه رمضان بهترین فرصت انس با خدا و تدبر در آیات قرآن است.

وی در ادامه افزود: اگر انسان بخواهد به جایی برسد و دستور و راهنمایی قرآن و رسولش را اجابت کند سعادت دنیوی و اخروی خود را تامین کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تاکید کرد: اگر انسان عقل داشته باشد و در جستجوی سعادت و عاقبت بخیری دنیا و آخرت باشد انبیاء و اهل بیت را رها نمی کند و اسیر وسوسه های شیطان نمی شود.

وی تصریح کرد: هیچ فرد مومن و با تقوایی نمی تواند از کنار منکرات براحتی و بی مسئولیت عبور کند زیرا ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر جامعه را به سمت و سوی مکتب الهی هدایت می کند.

آیت الله سید محمد حسینی پیش همچنین در گردهمایی مسئولین مراکز بزرگ اسلامی غرب کشور اظهار کرد: بهار امسال همزمان با اعیاد شعبانیه و شب برات است که برای ظهور امام زمان(عج) علاوه بر دعا باید تلاش کنیم مقدمات ظهور فراهم شود.

وی گفت: با ظهور امام زمان(عج) عدالت و برابری جای ظلم و جور را می گیرید و این وعده الهی است که محقق خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر نقش خطیر روحانیون در جامعه، گفت: وظیفه اصلی روحانیون همانند معلمان تعلیم، تربیت و آموزش است.

وی افزود: هدف اصلی آموزش تربیت انسان نیز هست که باید تحقیق و پژوهش نیز در کنار آموزش انجام شود.

آیت الله حسینی شاهرودی گفت: تمام آموزش ها در جهت تربیت قرآنی و دینی باشد و تلاش شود نسلی قرآنی و اسلامی تربیت کنیم.

وی نقش علما و روحانیون در تربیت و آموزش دینی را بسیار چشمگیر دانست و گفت: تلاش برای فراهم کردن بستر مناسب برای طی مراحل بالاتر تحصیلی طلاب و روحانیون از اهداف و رسالت های مراکز بزرگ اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: طلاب و روحانیون برای کسب مدارج علمی و تحصیلات تکمیلی تلاش کنند و در مسیر کسب علم ثابت قدم باشند.

وی مبارزه با ناتوی فرهنگی غرب علیه کشور را در اولویت وظایف علما و روحانیون دانست و گفت: علما و روحانیون برای مبارزه با شبیه خون فرهنگی غرب باید مجهز به سلاح تقوی و علم باشند.

آیت الله حسینی شاهروی با اهمیت اخلاص در انجام کارها، گفت: همت بلند اگر با تدبیر همراه باشند کارها آسانتر پیش می رود و سریعتر به موفقیت می رسیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اهمیت رعایت اصول و ارزشها در رسیدن به موفقیت، گفت: آشنایی با مقتضیات زمان و مکان و در نظر گرفتن آنها برای رسیدن به اهداف ضروری است.