جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

کرونا همچنان قربانی می گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

کرونا همچنان قربانی می گیرد

کرونا همچنان قربانی می گیرد


کرونا همچنان قربانی می گیرد
به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان، فرزین رضاعی افزود: در حال حاضر ۶۴۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

رضاعی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان گفت: سنندج ۳۹۰ نفر، سقز: ۵۶ نفر، مریوان: ۶۰ نفر، قروه: ۴۴ نفر، بیجار: ۱۹ نفر، کامیاران: ۳۵ نفر، دیواندره: ۱۳ نفر، بانه: ۲۶ نفر، دهگلان: ۲ نفر و سروآباد: ۲ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: اکنون ۱۰۹ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

رضاعی از مرگ ۶ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۸۸۶ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۳۲۷ نفر در سنندج، ۱۵۵ نفر در سقز، ۶۴ نفر در قروه، ۶۲ نفر در کامیاران، ۷۸ نفر در بانه ۵۲ نفر در دیواندره ۴۲، نفر در بیجار، ۸۹ نفر در مریوان، ۱۵ نفر دهگلان و ۲ در سروآباد جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان گفت: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.
آدرس کوتاه :