جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

کردستان رتبه 27 کشوری در بزرگراه دارد/افزایش 44 دوربین ثبت تخلفات جاده‌ای در کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

کردستان رتبه 27 کشوری در بزرگراه دارد/افزایش 44 دوربین ثبت تخلفات جاده‌ای در کردستان

مدیرکل سابق راهداری و حمل و نقل جاده استان کردستان بیان کرد::

کردستان رتبه 27 کشوری در بزرگراه دارد/افزایش 44 دوربین ثبت تخلفات جاده‌ای در کردستان

نعمت‌الله خواجه‌ای صبح امروز در مراسم تودیع خود و معارفه مدیرکل جدید راهداری کردستان، اظهار داشت: در این مدت حمل کالا ۲و نیم میلیون تن بوده است که در مقاطعی به ۶ میلیون تن رسیده است اما آمار سال گذشته حاکی از ۵ میلیون تن جابه جایی کالا در استان است.

مدیرکل سابق راهداری و حمل و نقل جاده استان کردستان افزود: امسال در استان ۴هزار و ۶۰۰ نفر جابجایی مسافر را داشته‌ایم.

خواجه‌ای ادامه داد: همچنین در استان یک هزار و ۲۰۰ کامیون غیرثابت و ۴ هزار و ۵۰۰ کامیون ثابت داریم که امر حمل و نقل کالا را انجام می‌دهند.

وی تعداد خودروهای سواری ناوگان حمل و نقل عمومی را یک هزار و ۲۰۰ دستگاه نام برد و خاطرنشان کرد: سن کارکرد این خودروها متوسط و تقریبا ایده‌آل است.

خواجه‌ای تصریح کرد: ۲۸۰ دستگاه اتوبوس و یک هزار و ۶۸۰ مینی‌بوس در ناوگان حمل و نقل کردستان فعالیت دارد که نیازمند توجه هستند چرا که از عمر بالایی برخوردارند.

مدیرکل سابق راهداری و حمل و نقل جاده استان کردستان افزود: در بحث راهداری ۷ هزار و ۶۰۰ کیلومتر جاده داریم و استان کردستان از لحاظ بزرگراه‌ها رتبه ۲۷ را در کشور دارد که امیدواریم در آینده این رتبه کاهش یابد.

وی گفت: سن ناوگان ماشین‌آلات راهداری بسیار بالاست و این ماشین‌آلات کارکرد خوبی ندارند که باید برای بهبود و تازه‌سازی آن اقدامات لازم صورت گیرد.

وی افزود: در بحث itc در جاده‌های استان، ۱۹ دوربین شناسایی و ۴۴ شناسه‌گر وجود دارد که در طول ۲۴ ساعت، ۲۵۰ هزار تردد را در جاده‌های استان ثبت می‌کنند.

مدیرکل سابق راهداری و حمل و نقل جاده استان کردستان افزود: پایه ۴۴ دوربین ثبت تخلف در جاده‌های استان نصب شده و در شهریورماه این دوربین‌ها به بهره‌برداری می‌رسد و به ناوگان جاده‌ای اضافه می‌شود.

وی در پایان افزود: سامانه سپهتن در استان کردستان به صورت کامل  اجرایی شده است و باید شرکت‌های مسافربری خودشان را با شرایط موجود وفق دهند.

 

منبع خبرگزاری: فارس