سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۷ مرداد ۱۴۰۰

کردستان جزو استان های غنی کشور در بخش معدن است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

کردستان جزو استان های غنی کشور در بخش معدن است

کردستان جزو استان های غنی کشور در بخش معدن است


استاندار کردستان عنوان کرد:

کردستان جزو استان های غنی کشور در بخش معدن است

عبدالمحمد زاهدی در دیدار رییس سازمان نظام مهندسی کشور با بیان اینکه هنوز بسیاری از ظرفیت های معدنی کردستان مغفول مانده است افزود: بخش معدن از جمله بخش های حایز اهمیت در بحث اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال پایدار است.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه امیدواریم در آینده پهنه های وسیعی از کردستان مورد مطالعه قرار بگیرد گفت: این استان با تنوعی که در حوزه مواد معدنی دارد زمینه های بسیار مناسبی برای رونق وتوسعه اقتصادی دارد.

زاهدی یکی از عمده مشکلات بخش معدن کردستان در سالیان گذشته را خام فروشی دانست و گفت: خام فروشی مواد معدنی علاوه بر عدم ایجاد اشتغال قابل توجه ارزش افزوده چندانی نیز ندارد.

وی افزود: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید این روال به سمت فرآوری مواد معدنی تغییر پیدا کرده و علاوه بر سرمایه گذاران خارجی سرمایه گذاران داخل استان نیز به سرمایه گذاری در حوزه فرآوری  مواد معدنی تمایل پیدا کرده اند.

استاندار کردستان سازمان نظام مهندسی را سازمانی نو پا اما تاثیر گذار دانست و گفت: هم اکنون 734 نفر در کردستان عضو این سازمان هستند که سرمایه انسانی ارزشمندی به حساب می آیند.

وی ورود اعضای سازمان نظام مهندسی معدن به سرمایه گذاری در بخش معدن فراخواند و گفت: این اعضا با توجه به توان علمی، فنی و اجرایی خود می توانند به بخش معدن رونقی تازه ببخشند.

منبع خبری:پایگاه اطلاع رسانی استانداری

آدرس کوتاه :