جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

کتاب و کتابخوانی یکی از ارکان مهم توسعه فرهنگی در جوامع است/وجود 900 هزار نسخه کتاب - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

کتاب و کتابخوانی یکی از ارکان مهم توسعه فرهنگی در جوامع است/وجود 900 هزار نسخه کتاب

کتاب و کتابخوانی یکی از ارکان مهم توسعه فرهنگی در جوامع است/وجود 900 هزار نسخه کتاب


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان عنوان کرد:

کتاب و کتابخوانی یکی از ارکان مهم توسعه فرهنگی در جوامع است/وجود 900 هزار نسخه کتاب

اسماعیل احمدی صبح امروز در جلسه توجیهی «رف‌خوانی» که با حضور روسای ادارات و مسئولان کتابخانه‌های عمومی استان در سنندج برگزار شد با اشاره به نقش مهم کتابخانه‌ها در ارتقای سطح فرهنگی جامعه اظهار داشت: امروزه کتاب به عنوان یکی از ارکان مهم توسعه فرهنگی در جوامع شناخته می‌شود که تاثیرات شگرفی در روند توسعه کشورها ایفا می‌کند.

وی بیان کرد: کتابخانه‌های عمومی به عنوان یکی از متولیان مهم حوزه کتاب در این زمینه نقش مهمی را ایفا می‌کند و این امر در گرو انجام وظایف و اجرای برنامه‌های اثرگذار به بهترین نحو ممکن است.

وی با اشاره به نقش مهم منابع کتابخانه در جذب مخاطبان به این نهاد فرهنگی، عنوان کرد: کتاب‌های موجود در کتابخانه‌ها باید متناسب با نیاز مخاطبان باشند تا بتوانند موجب جلب توجه و همچنین حضور علاقمندان به مطالعه در این مکان فرهنگی شوند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان با بیان اینکه رف‌خوانی در واقع سروسامان دادن به منابع موجود در کتابخانه به منظور خدمت‌رسانی بیشتر به مخاطبان است، افزود: همچنین آگاهی از وضعیت منابع موجود در کتابخانه می‌تواند کتابداران را در انجام وظایف به نحو احسن یاری کند.

احمدی گفت: رف‌خوانی در واقع سیاهه‌برداری و انبارگردانی در کتابخانه‌هاست که بر اساس آن کتاب‌های فرسوده و بدون مخاطب از قفسه‌ها خارج و موجودی کتابخانه‌ها مشخص می‌شود.

وی بیان کرد: طرح رف‌خوانی در کتابخانه‌های عمومی استان کردستان همزمان با سراسر کشور آغاز شده است و بر اساس برنامه باید تا پایان مرداد ماه سال‌جاری خاتمه یابد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان با اشاره به اینکه استان دارای 50 کتابخانه عمومی نهادی فعال با 30 هزار عضو فعال است، گفت: هم اکنون بالغ بر 900 هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌ها در دسترس علاقمندان و اعضاء قرار دارد.

 

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :