جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

کاهش 6 درصدی تصادفات درون‌شهری در کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

کاهش 6 درصدی تصادفات درون‌شهری در کردستان

کاهش 6 درصدی تصادفات درون‌شهری در کردستان


رئیس پلیس راهور کردستان خبر داد:

کاهش 6 درصدی تصادفات درون‌شهری در کردستان

به گزارش واحد خبر سنندج، رمضان نادری اظهار کرد: از آغاز اجرای طرح نوروزی تا امروز میزان تصادفات درون‌شهری در کردستان 6 درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان بیشترین موارد تصادفات درون‌شهری استان را عابرین پیاده عنوان کرد و گفت: رانندگان باید سرعت مطمئنه را رعایت کنند تا خدای ناکرده مشکلی برای خودشان و مردم پیش نیاید.

به گفته وی، بیشترین عامل تصادفات در استان کردستان، تخلفات رانندگی است که اگر رانندگان مجموعه قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند، آمار تصادفات به صورت کاملا محسوس کاهش خواهد یافت.

وی مردم کردستان را همراه و همگام با پلیس دانست و گفت: ارتقای سطح فرهنگ ترافیک مردم با اجرای اقدامات فرهنگی و اطلاع‌رسانی‌های مناسب یکی از مهم‌ترین دلایل کاهش میزان تصادفات و خسارت‌های جانی و مالی است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان ضمن اعلام اینکه برخی از تصادفات منجر به فوت مربوط به راکبین موتورسیکلت است، به موتورسواران توصیه کرد از کلاه ایمنی استفاده کرده و مقررات و قوانین راهنمایی و رانندگی را در بحث موتورسواری رعایت کنند.

نادری یادآوری کرد: بیشترین عامل تصادفات عدم رعایت قوانین رانندگی و تخلف از آنهاست لذا پلیس هم بدون اغماض با رانندگان متخلف برخورد می‌کند تا مشکلی را برای خود و مردم ایجاد نکنند.

وی در ادامه گفت: به همه عوامل راهور استان کردستان اعلام کرده‌ایم که جدای از خط قرمزها که عبور از چراغ قرمز و تخلفات حادثه‌ساز است، مهمانان نوروزی را مراعات کنند تا با خاطره‌ای خوش استان کردستان را ترک کنند.

 رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان همچنین گفت: برای بحث پارکینگ هم تدابیر خوبی اندیشیده شده است که هم ادارات و هم آموزش و پرورش با ما همکاری خوبی دارند که مکان‌های مناسب و قابل دسترس آنها به عنوان پارکینگ در اختیار مسافران نوروزی قرار می‌گیرد.

آدرس کوتاه :