جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

کاهش ۳۰۰ درصدی مرگ ناشی از حوادث کار در کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

کاهش ۳۰۰ درصدی مرگ ناشی از حوادث کار در کردستان

کاهش ۳۰۰ درصدی مرگ ناشی از حوادث کار در کردستان


مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کردستان خبرداد

احمد رشیدی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، شامگاه یکشنبه (۱۰ اردیبهشت) در دیدار جمعی از کارگران و تشکلات کارگری استان با نماینده ولی فقیه در کردستان که به مناسبت هفته کاروکارگر انجام شد، یکی از رسالت های مسئولان را خدمت به جامعه کارگری عنوان کرد.

 

وی ادامه داد: از جمله آیتم های خدمات رسانی ما به کارگران بازرسی از کارگاه های تولیدی و صنعتی و خدماتی سطح استان است که در سال گذشته 9 هزار بازرسی انجام دادیم.

 

وی اضافه کرد: بالغ بر 12 هزار نفر ساعت آموزش ایمنی کار برای کارگران و 8 هزار نفر ساعت آموزش برای کارفرمایان در سال گذشته ارائه کردیم.

 

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کردستان همچنین گفت: ارائه آموزش های مذکور منجر به کاهش 300 درصدی حوادث کار منجر به فوت در سال 95 نسبت به مدت مشابه آن در سال 94 شد.

 

رشیدی، با اشاره به وجود چهار هزار فقره دادخواست شکایت کارگران از کارفرمایان در استان گفت: 34 درصد این میزان دادخواست در سال گذشته منجر به سازش شده است.

 

این مقام مسئول عنوان کرد: در حال حاضر در سطح استان سه هزار و 300 نفر بیمه بیکاری دریافت می کنند.

 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان به اهداف هفته بزرگداشت کاروکارگر اشاره و عنوان کرد: تبیین نقش کارگران در اقتصاد مقاومتی، گفتمان سازی مناسب در فضای رسانه ای کشور، مشارکت گسترده ذی نفعان حوزه کار و کارگری و تقدیر از زحمات کارگران از جمله اهداف برگزاری برنامه های هفته کارگر است.

 

وی اظهارداشت: برگزاری همایش استانی گرامیداشت بسیج کارگری، برگزاری سومین همایش استانی ایمنی و بهداشت حرفه ای، برگزاری جشن کارگری، دیدار با خانواده معظم کارگران و عیادت از کارگران بستری شده از جمله برنامه های ما در این هفته است.

 

آدرس کوتاه :