جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

کاهش سن و وزن مرغ در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

کاهش سن و وزن مرغ در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است

کاهش سن و وزن مرغ در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است


کاهش سن و وزن مرغ در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز کردستان، کریم ذوالفقاری دوشنبه شب در جلسه شورای معاونین سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار داشت: با بیان اینکه ما اکنون مازاد بر نیاز بازار استان گوشت مرغ تولید می‌کنیم، افزود، با کاهش وزن و سن مرغ می‌توانیم عرضه و تقاضا را به حد مطلوب خود برسانیم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر ما واردکننده گوشت قرمز 100 تا 120 هزار تن در سال هستیم که این امر می‌تواند ضد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور باشد.

ذوالفقاری گفت: با توجه به اینکه امروز گوشت قرمز به یکی از اصلی‌ترین اقلام مصرفی سبد خانواده‌ها تبدیل شده است، افزود: این مسأله می‌تواند بر سلامت جامعه تاثیرگذار باشد و کلسترول بالای افراد جامعه را به دنبال داشته باشد.

وی با عنوان اینکه تمام خانواده‌ها توانایی خرید گوشت قرمز را ندارند، تصریح کرد: یکی از راهکارهای تامین پروتئین مورد نیاز خانوارها تولید گوشت سفید با قیمت مناسب در جامعه است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: باید وزن و سن مرغ تولیدی کاهش پیدا کند تا کیفیت گوشت سفید را به حداکثر ممکن برسانیم و به دنبال عرضه مرغ سالم‌تر مصرف سرانه گوشت مرغ بالاتر رود.

وی با تاکید بر اینکه عزمی راسخ در وزارت جهاد کشاورزی برای کاهش سن و وزن مرغ وجود دارد، گفت: باید ستاد کاهش وزن مرغ در استان و شهرستان‌ها با حضور متولیان بخش، نمایندگان فرمانداری‌ها، دامپزشکی، صنایع و معادن و اصناف هر 20 روز یک‌بار تشکیل شود.

ذوالفقاری تشریح کرد: مرغ تا سن 42 روز نیاز چندانی به آنتی بیوتیک ندارد و بعد از سن 42 روز میزان احتمال ابتلا به بیماری در مرغ بیشتر شده و به مصرف دوز بیشتری از آنتی‌بیوتیک در مرغ نیاز می‌شود.

وی ادامه داد: در صورت استفاده آنتی‌بیوتیک در سنین بیش از 42 روز، ماندگاری آن در جگر، کلیه، سنگدان و دیگر اندام‌های مرغ بیشتر می‌شود که در صورت استفاده از این مرغ‌ها موجب ایجاد مقاومت‌های آنتی‌بیوتیکی در افراد جامعه می‌شود. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در پایان عنوان کرد: مرغی که وزن و سن کمتری دارد سالم‌تر از مرغ با وزن و سن بالاتر است و بحث کاهش سن و وزن مرغ کاملاً در راستای اجرایی‌کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قرار دارد چون نه تنها هدف تامین گوشت مرغ سالم است، بلکه کاملاً اقتصادی و در راستای حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده است.

آدرس کوتاه :