جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

کاندیداهای منتخب بعد از حضور در مجلس مردم را فراموش نکنند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

کاندیداهای منتخب بعد از حضور در مجلس مردم را فراموش نکنند

کاندیداهای منتخب بعد از حضور در مجلس مردم را فراموش نکنند


امام جمعه موقت سنندج گفت:

کاندیداهای منتخب بعد از حضور در مجلس مردم را فراموش نکنند

ماموستا سید محمدسعید حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج در مسجد جامع این شهر ضمن تقدیر از مشارکت خوب مردم در عرصه سرنوشت‌ساز انتخابات، اظهار کرد: کاندیداهای منتخب بعد از ورود به مجلس مردم را فراموش نکنند و به وعده‌هایی که به مردم داده‌اند عمل نمایند.

امام جمعه موقت سنندج خاطرنشان کرد: امیدواریم با مشارکت مردم در این صحنه بستر ورود افراد لایق که شایستگی ورود به عرصه سیاست و تصمیم‌گیری را دارند به مجلس راه پیدا کنند.

حسینی اضافه کرد: خداوند متعال جامعه بشریت را براساس حکمت و مرحمت خود یکسان نیافریده است، چرا که اگر انسان‌ها یکسانم خلق می‌شدند جهان به این زیبایی اداره نمی‌شد.

وی خاطرنشان کرد: خداوند تبارک و تعالی با تدبیر حکیمانه خود جامعه بشریت را به صورت جمعی خلق کرده که برخی از این جوامع به دلیل نیازهای متعدد به کمک و یاری سایر جوامع نیازمند هستند.

امام جمعه موقت سنندج از زکات به عنوان یکی از ارکان مهم دین اسلام و شریعت پیامبر معظم اسلام یاد کرد و خاطرنشان کرد: شهادتین و نماز خواندن و زکات از ارکان اصلی دین اسلام است.

به گفته امام جمعه موقت سنندج، حفظ حیات جمعی از بشریت نیازمند کمک الهی و یاری گروه دیگر است از این رو کمک به هم‌نوعان همواره از تاکیدات دین اسلام بوده و همه باید به این مهم توجه داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم در مورد اهمیت زکات گفت: پیامبر مکرم اسلام می‌فرمایند پرداخت زکات امراض را از انسان‌ها دور و موجب حفظ مال در برابر آسیب‌ها می‌شود.

به گفته وی، اهمیت زکات تا به آن جایی است که خداوند تبارک و تعالی بر ادای زکات در کنار نماز تاکید و این مهم را در آیات متعدد قرآن کریم مورد تاکید قرار داده است.

حسینی از اسراف نیز به عنوان یکی از بزرگترین گناهان نام برد و خاطرنشان کرد: کسانی که از عذاب الهی می‌ترسند هیچگاه اسراف نمی‌کنند و از امکاناتی که در اختیار دارند به نیازمندان کمک می‌کنند.

وی در پایان بیان اینکه از دیدگاه امام شافعی دو علم دینی و پزشکی در اسلام جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: پزشکان باید به یاری محرومین بروند و در ارائه خدمات پزشکی به افراد نیازمند تمام تلاش خود را به کار ببندند.

منبع خبرگزاری:فارس

آدرس کوتاه :