جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

کارگروه پرنده نگری کردستان برای هم اندیشی به کارگروه ملی پرنده نگری دعوت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

کارگروه پرنده نگری کردستان برای هم اندیشی به کارگروه ملی پرنده نگری دعوت شد

کارگروه پرنده نگری کردستان برای هم اندیشی به کارگروه ملی پرنده نگری دعوت شد


رئیس گروه توسعه گردشگری و بازاریابی خبرداد:

کارگروه پرنده نگری کردستان برای هم اندیشی به کارگروه ملی پرنده نگری دعوت شد

آوات مکاری افزود: دعوت به شرکت در اولین جلسه کارگروه ملی پرنده نگری از نتایج اعزام کارشناس طبیعت گردی استان به دوره آموزشی ژاپن بود که طی آن برنامه عملیاتی این دوره تدوین و با همکاری ارگان های ذی ربط به ویژه انجمن سبز چیا مریوان و تیم پرنده نگری زریبار در حال اجرا است.
به گفته وی، همکاری نزدیک اداره کل محیط زیست و سازمان مردم نهاد انجمن سبز چیای مریوان و تیم پرنده نگری زریبار در این انجمن، با این اداره کل موجب دستاوردهای بسیار خوبی در زمینه توسعه پرنده نگری و حفظ گونه های مختلف پرنده در استان شده است.
وی ادامه داد: بدون شک کردستان با داشتن آب هوای معتدل، تالاب بی نظیر زریبار، کوهستانی بودن و طبیعت بکر، زیستگاه گونه های متنوع از پرندگان است و فرهنگ سازی و تشویق مردم به حفظ و صیانت از گونه های مختلف پرندگان می تواند زمینه ساز توسعه پرنده نگری و در نتیجه ایجاد اشتغال در این استان باشد.
وی با اشاره به اینکه کارگروه تخصصی پرنده نگری برای حفظ و صیانت از طبیعت و گونه های مختلف پرندگان و معرفی آنها ابتدای امسال آغاز بکار کرده است افزود: این کارگروه با توجه به پتانسیل های طبیعی، وجود تالاب زریبار مریوان و گونه های مختلف پرندگان نادر در این تالاب و سایر نقاط استان راه اندازی شده است.
زیستگاه های پرندگان در منبع آبی طبیعی و مصنوعی و رودخانه های استان مانند پناهگاه حیات وحش زریبار، سدهای شهیدکاظمی سقز، گاوشان، وحدت، سورال، سنگ سیاه، تلوار، گلبلاغ، سیاه زاخ، آزاد و گاران و مناطق مختلف کردستان است.
زمستان سال گذشته در سرشماری زمستانه پرندگان در 13 منبع آبی استان کردستان، در مجموع 18 هزار و 200 قطعه در 22 تیره و 63 گونه سرشماری شد.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :