رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

کارگاه آموزشی اخلاق اسلامی در ورزش ویژه مربیان در سنندج برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگاه آموزشی اخلاق اسلامی در ورزش ویژه مربیان در سنندج برگزار شد

کارگاه آموزشی اخلاق اسلامی :

کارگاه آموزشی اخلاق اسلامی در ورزش ویژه مربیان در سنندج برگزار شد

کارگاه آموزشی اخلاق در ورزش ویژه مربیان با حضور رئیس سازمان بسیج ورزشکاران و معاون تربیت بدنی سازمان بسیج کشور، جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس استان و مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در سالن پردیس سینما بهمن سنندج بر پا شد.

جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس گفت: شناسایی آسیب‌های اجتماعی موجب می‌شود که فرد ورزشکار به سمت چنین رفتارهای آسیب‌زایی نرود و از خطاهای ناشی از انجام این اعمال پیشگیری کنیم.

سردار حمزه فلاح در کارگاه اخلاق اسلامی در ورزش، ویژه مربیان اظهار داشت: ورزش استان کردستان در همه رشته‌ها پیشرفت‌هایی داشته و قهرمانان زیادی را در عرصه جهانی و کشوری معرفی کرده است و این برای کردستان افتخار بزرگی است.

فلاح افزود: چیزی که در بعد ورزش اهمیت دارد علاوه بر قهرمانی و مدال‌آوری، داشتن اخلاقیات است.

وی خاطرنشان کرد: امروز در ورزش اهمیت به معنویات و اخلاقیات در جایگاه رفیعی قرار دارد زیرا که ورزشکاران سفیران اخلاق و فرهنگ کشور خود هستند.

جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس با بیان اینکه ایرانیان از دیر باز به اخلاق‌نداری در ورزش اهمیت می‌دادند افزود: ایرانیان به منش و خوی پهلوانی تکیه کرده‌اند واین رسالت بر دوش مربیان است.

فلاح افزود: یکی از وظائف سنگینی که بردوش مربیان است، شناسایی آسیب‌های اجتماعی در بین جوانان است و باید به این اصل مهم اولویت داده شود.

این مسؤول تصریح کرد: شناسایی آسیب‌های اجتماعی موجب می‌شود که فرد ورزشکار به سمت چنین رفتارهای آسیب‌زایی نرود و از خطاهای ناشی از انجام این اعمال پیشگیری کنیم.

فلاح تاکید کرد: هنگامی از ورزشکار باید انتظار مدال‌آوری و قهرمانی داشته باشیم،  که به اندازه کافی  برای ورزشکار و شاگرد خود زحمت کشیده باشد.

جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس در پایان اظهار داشت: همیشه بر این جمله که عقل سالم در بدن سالم است اشاره شده ولی متاسفانه شاهد هستیم که بسیاری از ورزشکاران به این امر توجه نمی‌کنند و در رفتارهای خود به اصل اخلاق‌مداری بی توجه هستند.

 

منبع : پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان