جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

چهارمین دوره مسابقات قرآنی روحانیون و طلاب کردستان پایان یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

چهارمین دوره مسابقات قرآنی روحانیون و طلاب کردستان پایان یافت

چهارمین دوره مسابقات قرآنی روحانیون و طلاب کردستان پایان یافت


با معرفی نفرات برتر:

چهارمین دوره مسابقات قرآنی روحانیون و طلاب کردستان پایان یافت

چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه روحانیون و طلاب کردستان به میزبانی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج برگزار شد و پس از یک روز رقابت نفرات منتخب استان کردستان برای حضور در مسابقات کشوری معرفی شدند.

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان در سنندج اظهار کرد: چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه روحانیون و طلاب کردستانی با حضور 126 روحانی و طلبه از شهرهای مختلف استان در سنندج برگزار شد.

حجت‌الاسلام سعید عسکری اظهار کرد: در بخش خواهران و در رشته قرائت ترتیل خانم‌ها کژال پورجلالی، فاطمه سلیمان‌زاده و سیدهنرگس برزنجه رتبه‌های برتر را کسب کردند.

وی افزود: در رشته حفظ 3 جزء خواهران سیده شهلا حسینی و گلاله الله‌ویسی عناوین برتر را کسب کردند و در رشته مفاهیم نیز مریم حسین‌پناهی و آمنه عالی عناوین برتر را به خود اختصاص دادند.

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اعلام کرد: در در بخش برادران روحانی در رشته حفظ کل آقایان محمدعلی فروتن و رستم احمدی، در رشته حفظ 5 جزء علی جعفری، قرائت تحقیق جلال مرادی، ترجمه و مفاهیم زانا فاروقی، علی میرزایی و علی قادری عناوین برتر را کسب کردند.

عسکری افزود: همچنین در این بخش در رشته قرائت ترتیل آقایان خبات عباسی، محمد احسن میرزایی‌زاده و تیمور محمدی عناوین برتر را کسب کردند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش طلاب برادر و در رشته حفظ 3 جزء ایوب کوهی و عبدالباسط جعفری، در رشته حفظ 10 جزء عابد فروتن، در رشته حفظ 20 جزء ادریس میرکی، در رشته حفظ کل شادمان خوش‌نظر، در رشته ترجمه و مفاهیم ایوب امجدی و ادریس میرکی عناوین برتر را کسب کردند.

وی افزود: در رشته قرائت ترتیل جبار زندسلیمی، حمید قربانی و نبی بهمنی و در رشته قرائت تحقیق نیز میلاد امانی و سیروس مصطفی عناوین برتر را کسب کردند.

عسکری اظهار داشت: نفرات منتخب استان کردستان در اردیبهشت ماه سال آینده در مسابقات کشوری حاضر خواهند شد و با دیگر برگزیدگان استان‌های کشور به رقابت خواهند پرداخت.

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :