رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

چرای دل(ویژه دهه کرامت) - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

چرای دل(ویژه دهه کرامت)

چرای دل(ویژه دهه کرامت)


 

دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است. آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیهااالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد. این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.

مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان کرده است.

مهربانی که جز در مورد امام حسین و حضرت زینب(علیهما‌السلام) سابقه ندارد..

دهه کرامت تداعی کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان والامقام و گرانقدر جهان می‌باشد.

دهه کرامت یادآور تحول آفرینی بانوان آسمانی است و این که می‌توانند رهبری دل‌های صدها میلیون مسلمان را در طی اعصار عهده‌دار بشوند.

دهه کرامت یادآور زهرا و زینب(سلام‌الله علیهما‌السلام) است.دهه کرامت یادآور تمام خوبی‌هاست. و یادآور جمال انسانی است.

 


دهه ی مبارک و میمون کرامت و تولد حضرت معصومه(س) و برادر گرامیشان حضرت رضا(ع)، اسوه ی مهربانی و رأفت را به تمامی مسلمین جهان تبریک عرض می نمایم.

تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شوند چرا که حرم حضرت معصومه و امام رضا(علیهماالسلام) کانون دعا و قرآن و نیایش و … است.

عظمت و جلالت و نورانیت و معنویت شخص حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها‌) است که از یک سو دختر حضرت موسی بن جعفر(علیهماالسلام) و از سویی دیگر خواهر امام رضا)علیه‌السلام) و از یک سو عمه امامان بعدی خصوصاً امام جواد علیه‌السلام است. مقامات معنوی ایشان خیلی بالاست.

 

عوامل برنامه

تهیه کننده، نویسنده، کارگردان نمایشی و گزارشگر: سحر رحیمی

صدابردار: ندا سودمند