جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

پیش‌بینی تولید ۳۰۰۰ تن دانه‌های روغنی در استان کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

پیش‌بینی تولید ۳۰۰۰ تن دانه‌های روغنی در استان کردستان

پیش‌بینی تولید ۳۰۰۰ تن دانه‌های روغنی در استان کردستان


معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان عنوان کرد

شامگاه دوشنبه اولین جلسه ستاد برداشت دانه‌های روغنی (کلزای) استان کردستان با حضور مدیر شرکت غله و امور بازرگانی استان کردستان، مدیر تنظیم بازار سازمان، نمایندگان شرکت توسعه کشت دانه‌های روغنی همدان، مدیران جهاد کشاورزی شهرستان قروه، دهگلان و مدیران زراعت و اداره فناوری‌های مکانیزه سازمان، کارشناسان شهرستان‌های مذکور برگزار شد.

فرید سپری در این جلسه اظهار کرد: وجه خرید تضمینی دانه‌های روغنی (کلزا) در کمترین زمان ممکن به حساب کلزاکاران کردستانی واریز می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی اظهار داشت: موضوع برداشت، خرید و جمع‌آوری محصول تولیدی کلزا و تدارک ادوات و کمباین‌های برداشت و تعیین مراکز خرید دانه‌های روغنی تشکیل اولویت‌های انجام برای زمان برداشت این محصول است که در این راستا مقرر شد محصول شهرستان‌های قروه و دهگلان با عاملیت شرکت توسعه کشت دانه‌های روغنی همدان و سایر شهرها با عاملیت خرید سازمان تعاون روستایی انجام گیرد.

وی یاداور شد: در سال زراعی جاری 96-95 در استان کردستان دو هزار و 72 هکتار کلزا کشت شد که به علت سرمازدگی پاییزه و زمستان حدود 600 هکتار از مزارع از بین رفته و حدود یک هزار و 472 هکتار سطح سبز قابل برداشت باقیمانده است که از این سطح پیش‌بینی می‌شود حدود 3 هزار تن محصول دانه کلزا تولید شود.

سپری خاطرنشان کرد: به منظور اطمینان‌خاطر بهره‌برداران کلزا در سال جاری، ادوات برداشت و کمباین‌های مورد نیاز، تدارک دیده شده و بسترسازی لازم (فعال‌سازی سامانه خرید محصول کلزا، فعال‌نمودن به موقع مراکز خرید و پرداخت سریع و حداکثر 10 روزه و جه کلزا ) فراهم شده است.

 

آدرس کوتاه :