جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

پیشه وای راستان ( ویژه شهادت امام صادق(ع) ) - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

پیشه وای راستان ( ویژه شهادت امام صادق(ع) )

پیشه وای راستان ( ویژه شهادت امام صادق(ع) )


تهیه کننده: نادری نژاد

گوینده : علی سهرابی ، خاطره ارج

نویسنده : سهرابی

گزارشگر:فریبا باقری

دستیار تهیه : فریبا قاسمی

امام صادق علیه السلام در روز ۱۷ ربیع الاول سال ۸۳ هجری قمری در مدینه متولد شد. پدر گرامی آن حضرت، امام محمد باقر علیه السلام و مادر ارجمندش ام فروه، دختر قاسم بن محمد بن ابی بکر می باشد. نام شریفش جعفر و لقب معروفش صادق و کنیه اش ابوعبدالله می باشد. شهادت آن حضرت در ۲۵ شوال سال ۱۴۸ هجری قمری، در ۶۵ سالگی، به دستور منصور دوانیقی، خلیفه ستمگر عباسی، به وسیله سمی که به آن بزرگوار خوراندند، در شهر مدینه اتفاق افتاد، و در قبرستان بقیع به خاک سپرده شدند.

به مناسبت شهادت امام جعفر صادق علیه السلام ویژه برنامه ی "پیشه وای راستان"  روز پنجشنبه 96/04/29 ساعت 9 صبح از صدای مرکز کردستان پخش خواهد شد.

این برنامه به مدت 90 دقیقه و به صورت زنده و با توجه به محورهای موضوعی واستفاده از کارشناسان مجرب و آیتم های متنوعی تولید خواهد شد. پخش موسیقی بی‌کلام و باکلام متناسب با ایام سوگواری، تهیه گزارش مردمی از شهر و مراجعه به شهرستان‌ها برای تهیه‌ی گزارش، دعوت از کارشناسان اهل سنت و تشیع در استودیو و گفت‌وگو با ایشان درخصوص شخصیت و سیره‌ی امام جعفر صادق(ع)، نحوه‌ی شهادت، آثار آن امام بزرگوار بر جامعه‌ی امروزین و... به‌همراه مداحی و قصه‌خوانی و خواندن پیامک‌های مردمی و پخش تلفن‌های آیتم‌های این برنامه را تشکیل می‌دهد.

سال تولید: 96/04/29