جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

پنجمین صورتجلسه شورای فیلمنامه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

پنجمین صورتجلسه شورای فیلمنامه

پنجمین صورتجلسه شورای فیلمنامه


صورتجلسه شورای فیلمنامه سیمای مرکز كردستان

 

 

 

 

 

شماره جلسه: 5 

تاريخ: 13/5/89 

ساعت شروع:    30 : 8  

ساعت خاتمه:    30: 11  

 

نام اعضاء (با ذكر سمت):

حاضرين:

1-رئیس جلسه -  رسایی معاون سیما

2- دبیر جلسه - وطن خواه مدیر تولید سیما

3- جمیل مفاخری کارشناس  

4 حسین یزدانپرست کارشناس

5- برهان احمدی کارشناس

6- کیوان مجیدی کارشناس  

غايبين:

1ـ فرزاد وحدانی

2ـ بختیار لحیمی

دستور جلسه:

1- بررسی طرح های نمایشی روزگاری در محله - عباس کمندی

2- طرح مستند روستاهای قابل گردشگری - برهان احمدی

3- طرح سریال نمایشی خاندان عقل کل بختیار لحیمی

4- طرح سریال نمایشی طنز باجناق ها مهوش خان علیزاده

5- طرح نمایشی برای برنامه کودک و نوجوان حسین یزدانپرست

6- طرح اولیه شب بخیر کیوان مجیدی

مصوبات جلسه:

1- طرح اولیه روزگاری در محله نوشته آقای عباس کمندی پس از مطالعه کلیات طرح مورد تصویب قرار گرفت که در 30 قسمت 30 دقیقه ای قابل تولید می باشد  و طرح کلی جهت بررسی شورای طرح و برنامه مرکز مطرح گردد که پس از تصویب جلسه برآورد برای خرید فیلمنامه آقای کمندی برگزار گردد .

 

2- طرح روستاهای قابل گردشگری آقای برهان احمدی مورد بررسی قرار گرفت با توجه به اینکه در این زمینه طرح های متعدد دیگری توسط تهیه کنندگان ارائه گردیده است قرار شد که هر یک از تهیه کنندگان یک یا دو قسمت از این روستاها را تولید نمایند و آقای برهان احمدی برای روستای نگل طرح مستند خود را به شورای طرح و برنامه مرکز ارائه دهد .

 

3- طرح اولیه خاندان عقل کل نوشته بختیار لحیمی مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه در این طرح بیشتر تیپ و شخصیتهای داستان طراحی گردیده اند و داستان مشخصی ندارد آقای لحیمی طرحی کلی و سیناپس 26 قسمت سریال را با توجه به قابلیت طنز گونه این طرح جهت بررسی در شورای فیلمنامه مرکز ارائه دهد .

 

4- طرح فیلمنامه خانم مهوش خان علیزاده از دیواندره مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به داستان جذاب و طنزگونه این طرح لازم است دبیر جلسه با نویسنده مذاکره نماید که اگر این طرح را از جایی و یا اثری الگوبرداری ننموده جهت دفاع از طرح خود به شورای فیلمنامه دعوت شود .

 

5- طرح نمایشی برای برنامه  کودک و نوجوان (حسین یزدانپرست ) مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به قابلیت های این طرح مقرر گردید در جلسه شورای طرح و برنامه مرکز پیشنهادات زیر مورد بررسی قرار گیرد .

روزهای پنجشنبه در کنداکتور به جای برنامه غنچه ها و کودک و نوجوان یک برنامه ترکیبی نمایشی با تایم 60 دقیقه به صورت تولیدی  با آیتم های زیر توسط تهیه کننده برنامه ساخته و تحویل پخش گردد .

-  در هر برنامه  دو نمایش 6 دقیقه ای با تایم کلی 12 دقیقه تولید گردد .

- سه آیتم شعر موزیکال در برنامه تولید گردد .

- مسابقه برای بچه های داخل استودیو .

- مسابقه برای بچه های منزل .

- دو آیتم مختلف کارتون آرشیوی .

- وله های مناسب با برنامه .   

- مشارکت دادن بچه ها در داخل برنامه (شعرخوانی – شیرین کاری و ...)

- در ضمن برای این برنامه یک نفر کارگردان هنری و بازیگردان به همراه سه نفر گروه نمایشی و یک مجری توانمند جدای از مجریان کنونی برنامه ها برای این برنامه باید معرفی گردد و یک عنوان برای این برنامه توسط تهیه کننده به شورای طرح و برنامه ارائه گردد . 

 در حاشیه جلسه طرح شب بخیر سه ماهه پاییز سال 1389 آقای کیوان مجیدی مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به نوآوری و جذابیت این طرح و آیتمهایی که توسط تهیه کننده طراحی شده می تواند در برنامه شب بخیر تحولی اساسی صورت گیرد و با توجه به علاقمندی مخاطبان استانی به موسیقی های فولکلور و زنده در برنامه و پخش نمایشهای طنز و گزارشهای جذاب طرح کلی توسط تهیه کننده آماده و به شورای طرح و برنامه مرکز جهت تصویب ارائه گردد .

 

                                                                                                         وطن خواه دبیر جلسه