جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

پرونده مسکن مهر کردستان در سال ۹۵ بسته شود. - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

پرونده مسکن مهر کردستان در سال ۹۵ بسته شود.

پرونده مسکن مهر کردستان در سال ۹۵ بسته شود.


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان:

پرونده مسکن مهر کردستان در سال ۹۵ بسته شود.

امیر قادری شامگاه سه شنبه در جریان بازدید از وضعیت مسکن مهر هنرمندان و خبرنگاران استان کردستان در سنندج، اظهار داشت: تعیین تکلیف وضعیت مسکن مهر در استان کردستان یکی از برنامه های اصلی است و انتظار می رود که این مهم تا پایان سال ۹۵ به نتیجه نهایی برسد.

وی با بیان اینکه در اواخر امسال و اوایل سال ۹۵ شمار زیادی از واحدهای مسکن مهر استان آماده بهره برداری خواهد شد، گفت: تاسیسات زیربنایی مسکن مهر استان عمده ترین دغدغه شورای مسکن است که خوشبختانه تصمیمات خوبی برای انجام آنها گرفته شده است و هم اکنون شرایط مناسبی در این بخش مشاهده می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان عنوان کرد: سازمان ملی زمین و مسکن با فروش اراضی دارای کاربری تجاری و ایجاد زیرساخت ها از محل این درآمدها موافقت کرده است و در همین راستا نیز بخش زیادی از مشکلات و دغدغه های مردم در این بخش نیز رفع می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت مسکن مهر هنرمندان و خبرنگاران اشاره کرد و گفت: آب و فاضلاب شهری، شهرداری سنندج، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان همیاری شهرداریهای استان و جهاد کشاورزی در اجرای این پروژه مشارکت دارند.

 قادری احداث خط انتقال فاضلاب این مجموعه را از مهمترین بخش های زیرساختی مسکن مهر خبرنگاران و هنرمندان عنوان کرد و گفت: دولت به تمام تعهدات خود در قبال این مجموعه با جدیت عمل می کند.

وی افزود: انتقادات زیادی از روند کند پیشرفت فیزیکی مسکن مهر خبرنگاران و هنرمندان مطرح می شود اما عمده این تاخیر به اختلافات حقوقی هیئت مدیره تعاونی و پیمانکار پروژه برمی گردد که در محاکم قضایی در دست بررسی و اقدام است و به تعهدات دولت مربوط نمی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان یادآور شد: ما به این مساله واقفیم که تاخیر در اتمام این پروژه به زیان خبرنگاران و هنرمندان است اما واقعیت این است که اختلاف تعاونی و پیمانکار باید توسط دادگاه رسیدگی شود و ما امیدواریم که در آینده نزدیک شاهد حل اختلافات و اتمام پروژه باشیم.

وی تاکید کرد: عملیات زیرساختی انتقال خط فاضلاب این مجموعه معارضان زیادی داشته که با دخالت های مستقیم شورای مسکن استان بخش زیادی از آنها حل شده و اکنون با فعال بودن پرژوه به زودی شاهد ساماندهی فاضلاب این مجموعه خواهیم بود.

قادری در پایان گفت: انتظار می رود که با پیگیری های مستمر هیات مدیره تعاونی و همچنین تعیین تکلیف پرونده آن در محاکم قضایی هر چه سریعتر این پروژه مورد بهره برداری قرار گیرد.

آدرس کوتاه :