جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

پرداخت ۲۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۱۱ طرح گردشگری در کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

پرداخت ۲۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۱۱ طرح گردشگری در کردستان

پرداخت ۲۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۱۱ طرح گردشگری در کردستان


مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كردستان:

پرداخت ۲۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۱۱ طرح گردشگری در کردستان

سید محسن علوی گفت‌: با اشاره به معرفی ۱۱ طرح گردشگری كردستان  به بانك سینا برای دریافت تسهیلات بانكی، گفت: انتظار می رود که با همکاری بانک ها زمینه برای توسعه گردشگری کردستان فراهم شود.

وی عنوان کرد: مبلغ ۲۸۰ میلیارد ریال تسهیلات بانكی برای پرداخت به این طرح هادر نظر گرفته شده است كه با معرفی این طرح ها به بانك سینا تسهیلات بانكی به آنها پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد:   این طرح ها شامل  مجتمع گردشگری سیرانگاه یاران نوره، مجتمع توریستی، اقامتی گردشگری   سقز، كمپ گردشگری شاسوار سنندج، هتل ۲ ستاره پریشان قروه  ومجتمع بین راهی سیرانگاه گشت یاران قروه است.

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كردستان افزود: مجتمع بین راهی بیجار، هتل ۲ ستاره سقز، رستوران بین راهی در مسیر سقز، مجتمع خدماتی رفاهی در مسیر بیجار- زنجان، مجتمع خدماتی رفاهی ژوان سنندج و مجتمع خدماتی – رفاهی شهرستان قروه  از دیگر طرح های معرفی شده به بانک مذکور است.

علوی بیان کرد:  اجرای این طرح ها گردشگری  در توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال و جذب گردشگر به  استان كردستان و رونق گردشگری بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

کسب عنوان  برتر دوازدهمین دوسالانه ملی نگاره های چوبی توسط هنرمند کردستانی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در بخش دیگری از سخنانش به کسب عنوان برتر هنرمند کردستانی در رشته نازکاری اشاره کرد و گفت: بهرام حق بیان از هنرمندان باسابقه استان در رشته نازککاری است که موفق به کسب عنوان هنرمند برتر در رشته نازککاری در دوازدهمین دوسالانه ملی نگاره های چوبی شد.

علوی  با اشاره به اینکه این هنرمند دارای سابقه ۳۴ ساله در رشته نازككاری و متولد شهرسنندج است، اظهارداشت: او یكی از اساتید و هنرمندان برجسته استان است كه كسب این عنوان توسط او نشان از توانمندی و تخصص و استعداد هنرمندان این خطه از میهن اسلامیمان است.

آدرس کوتاه :