جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

پرداخت کمک هزینه ازدواج به ۱۷۵ نفر ازمددجویان کمیته امداد کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

پرداخت کمک هزینه ازدواج به ۱۷۵ نفر ازمددجویان کمیته امداد کردستان

پرداخت کمک هزینه ازدواج به ۱۷۵ نفر ازمددجویان کمیته امداد کردستان


معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان کردستان بیان کرد:

پرداخت کمک هزینه ازدواج به ۱۷۵ نفر ازمددجویان کمیته امداد کردستان

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان کردستان گفت: در سه ماهه نخست امسال به ۱۷۵ نفر از جوانان نیازمند تحت پوشش این نهاد کمک هزینه ازدواج و جهیزیه به ارزش ۳۵۰ میلیون تومان پرداخت شد.

فرخ ذره بینان با بیان اینکه هم اکنون ۴۵ هزار خانوار مستمری بگیر کمیته امداد استان کردستان هستند، گفت: هفت میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان کمک معیشت در سه ماهه نخست سال جاری به خانواده های تحت حمایت این نهاد پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه از طریق این نهاد یک هزار و ۱۲۰ مورد وام ضروری و کارگشایی به مبلغ چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در سال جاری پرداخت شده است، گفت: ۲۰۰ میلیون تومان کمک موردی نیز برای حل مشکلات مختلف نیازمندان پرداخت شده است.

ذره بینان با اشاره به فراهم کردن اجرای طرح مفتاح الجنه و بازدید از خانواده های تحت حمایت، بیان کرد: در ماه رمضان امسال دو هزار و ۲۷۴ مورد بازدید انجام شد، که ۲۷۵ میلیون تومان در این بازدید ها به خانواده های تحت حمایت مساعدت شد.

ذره بینان افزود: کمک به آزادسازی چهار نفر از زندانیان جرائم غیر عمد نیازمند به مبلغ ۱۱ میلیون تومان و فراهم کردن زمینه معافیت از خدمت سربازی و انتقال ۱۴۵ از سربازان خانواده های تحت حمایت از دیگر خدمات این نهاد در سال جاری بود.

 

وی با اشاره به خدمات مشاوره و راهنمایی از طریق مشاوران این نهاد، گفت: چهار هزار و ۳۲۵ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد از طریق مشاوره های فردی و گروهی آموزش و راهنمایی شده اند.

 

منبع خبرگزاری: صداوسیما مرکز کُردستان

آدرس کوتاه :