جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

پرداخت زکات زمینه ساز توسعه عدالت اجتماعی است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

پرداخت زکات زمینه ساز توسعه عدالت اجتماعی است

پرداخت زکات زمینه ساز توسعه عدالت اجتماعی است


فرماندارر بیجار:

پرداخت زکات زمینه ساز توسعه عدالت اجتماعی است

بیژن زندیه شامگاه شنبه در جلسه شورای زکات که با حضور اعضاء در دفتر امام جمعه بیجار برگزار شد، اظهار داشت: پرداخت زکات به عنوان یک واجب دینی علاوه بر افزایش مال و برکت بخشیدن به زندگی دنیا، ذخیره ای برای آخرت است.

وی به اهمیت ترویج پرداخت زکات در جامعه اشاره کرد و افزود: پرداخت زکات به منظور محرومیت زدایی از جامعه صورت می گیرد تا اغنیاء از فقراء دستگیری کنند، اگر این امر به خوبی احیاء و فرهنگ سازی شود هیچ فقیری در جامعه وجود نخواهد داشت.

زندیه در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: لیست تمامی روستاها را جمع آوری کرده و روستاهایی که در بحث زکات مشارکت بیشتری دارند در اولویت امور عمرانی قرار خواهند گرفت تا از این طریق بتوانیم به توسعه فرهنگ پرداخت زکات کمک نماییم.

وی همچنین به نقش مهم و تاثیر گذار روحانیون در ترویج پرداخت زکات اشاره کرد و بیان داشت: باید نسبت به اهمیت و ترویج زکات تبلیغ شود لازم صورت بگیرد و در این میان روحانیون و ائمه جمعه نقش مهم و اساسی دارند.

فرماندار بیجار همچنین پرداخت زکات را دارای آثار بسیار مطلوب در زندگی زکات دهنده برشمرد و یادآور شد: پرداخت زکات موجب فزونی نعمت های الهی شده و باعث می شود قلب زکات دهندگان همواره رئوف و مهربان باشد.

 

آدرس کوتاه :