جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

پتروشیمی کردستان با حضور رییس جمهور افتتاح می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

پتروشیمی کردستان با حضور رییس جمهور افتتاح می شود

پتروشیمی کردستان با حضور رییس جمهور افتتاح می شود


در سفر رییس جمهور؛

پتروشیمی کردستان با حضور رییس جمهور افتتاح می شود

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان، محمد دره وزمی با اشاره به اینکه پتروشیمی کردستان بزرگترین سرمایه گذاری صنعتی درکردستان به شمار می رود افزود: این طرح می تواند در صنعتی شدن واشتغال جویندگان کار استان نقش پر رنگی را ایفا کند.
به گفته وی، ظرفیت اسمی کارخانه پتروشیمی کردستان، تولید 300 هزارتن پلی اتیلن سبک در سال بوده که در زمینی به مساحت 129 هکتار احداث و بخشی از آن به شهرک تولید محصولات پایین دستی پتروشیمی اختصاص داده شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت افزود: این طرح در سال 1383 کلنگ زنی و بیش از 80 درصد منابع مالی آن در دولت تدبیر و امید تامین شده است.
دره وزمی افزود: یکی از خصوصیات بارز پتروشیمی کردستان، امکان ایجاد صنایع پایین دستی برای ایجاد اشتغال و ارزش افزوده بیشتر است.
وی به تاسیس شهرک پائین دستی پتروشیمی کردستان در بهمن ماه 1394 اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاران پتروشیمی در حال اخذ جواز تاسیس برای سرمایه گذاری و احداث تولید پالت و دیگر صنایع پائین دستی هستند.
به گفته وی، این کارخانه در سنندج و در زمین های روستای سرنجیانه و با 14 هزار و140میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و ارزی آماده بهره برداری شده است.
طبق اعلام استانداری کردستان، قرار است حجت الاسلام حسن روحانی رئیس دولت تدبیر و امید روز پنجم فروردین به استان سفر کند.
همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان در مجموع طرح ها و پروژه های عمرانی و اقتصادی با اعتبار بیش از دو هزار و 750 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد و از محل افتتاح این پروژه ها برای بیش از 6 هزار نفر از جوانان جویای کار در کردستان شغل ایجاد می شود.
افتتاح 18 کیلومتر کریدور شمال به جنوب در حد فاصل باقرآباد و روستای زاغه، 30 کیلومتر راه روستایی، هزار و 900 واحد مسکن مهر، فاز نخست شبکه فرعی آبیاری تحت فشار پایاب سد زیویه، تصفیه خانه شهر سریش آباد، احداث 2 پست 63 کیلو وات بهاران سنندج و ناظم آباد قروه و آبگیری سد مخزنی چراغ ویس سقز از جمله این طرح ها است که با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری می رسد.
در مدار تولید قرار گرفتن پتروشیمی سنندج، افتتاح کارخانه لاستیک بارز کردستان، بهره برداری از تولید کنسانتره آهن شرکت کیمیا معادن سپاهان، تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت صبا نور و شرکت کیمیا کاشت اطباء از جمله دیگر طرح های آماده بهره برداری در این سفر است.

آدرس کوتاه :