جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

پایین بودن سرانه مطالعه کتاب و کتابخوانی شایسته کردستان نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

پایین بودن سرانه مطالعه کتاب و کتابخوانی شایسته کردستان نیست

پایین بودن سرانه مطالعه کتاب و کتابخوانی شایسته کردستان نیست


نماینده ولی فقیه در کردستان گفت:

پایین بودن سرانه مطالعه کتاب و کتابخوانی شایسته کردستان نیست

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در اختتامیه ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) و دهه کرامت اظهار کرد: فصل تفاوت انسان با سایر موجودات جنبه علمی، فکری و رشدی بشر از جهات مختلف است و یکی از الطاف خداوند متعال به انسان این است که انسان حیوان ناطق است.
وی گفت: با نگاهی گذرا به رشد و پیشرفت ابزارهای اطلاعاتی و رسانه های جمعی درمی یابیم که استفاده از کتاب های الکترونیکی بشر را از کتاب های مکتوب بی نیاز نمی کند.
وی به حضور خادمان آستان مطهر رضوی در کردستان اشاره کرد و افزود: در دهه پر نور و برکت کرامت و همزمان با ایام میلاد امام هشتم استان کردستان هم میزبان بیرق و خدام آستان امام رضا(ع) و هم شاهد اختتامیه ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی در این روز است.
آیت الله حسینی شاهرودی گفت: بشر با استفاده از ابزارهای متعدد توانسته است اطلاعات فراوانی را کسب و سپس انتشار دهد که در تسهیل ارتباطات کاربرد فراوان دارد و از این طریق انفجار اطلاعات رخ داده است.
وی اظهار کرد: ارتباطات بشر پیشرفت های زیادی داشته است و سرعت انتشار اخبار و مطالب بسیار کاهش یافته و از این طریق حجم بالایی از مطالب انتقال داده می شود که همه ما باید همپای با انتشار مطالب علمی به روز باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: مطالعه و استفاده از کتاب در رشد انسان تاثیر زیادی دارد و هر اندازه که مطالعه مطالب مفید بر رشد فکری انسان تاثیر دارد به همان اندازه مطالعه مطالب غیر مفید می تواند مضر و نابود کننده روح و روان و حتی زندگی افراد باشد.
آیین اختتامیه ششمین جشنواره کتاب خوانی رضوی از سری برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، روز یکشنبه در کتابخانه مسجد قبای سنندج برگزار شد.

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :