جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

پاساژها و آپارتمان‌های مسکونی سنندج فاقد سیستم اعلام حریق هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

پاساژها و آپارتمان‌های مسکونی سنندج فاقد سیستم اعلام حریق هستند

پاساژها و آپارتمان‌های مسکونی سنندج فاقد سیستم اعلام حریق هستند


مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج گفت:

پاساژها و آپارتمان‌های مسکونی سنندج فاقد سیستم اعلام حریق هستند

رامین اسدنژاد شنبه شب به همراه شهردار و جمعی از مدیران و کارکنان سازمان آتش‌نشانان سنندج با حضور در سازمان انتقال خون، با هدف ابراز همدردی با آتش‌نشانان جان‌باخته در حادثه پلاسکو، خون خود را اهدا کردند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج در حاشیه این برنامه اظهار کرد: آتش‌نشانان در حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو فداکاری و ایثار خود را اثبات کردند.

وی بیان کرد: در پی جان باختن جمعی از آتش‌نشانان در حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو، بسیاری از شهروندان، دانش‌آموزان، نهادهای مردمی و ادارات با حضور در سازمان آتش‌نشانی و اهداء گل به آتش‌نشانان ابراز حزن و اندوه خود و همچین همدردی خود را از وقوع این حادثه اعلام کردند.

وی گفت: در پی شهادت جمعی از آتش‌نشانان و در راستای ابراز همدردی با خانواده بزرگ آتش‌نشانی این سازمان ضمن سیاه‌پوش کردن سر درب تمامی ایستگاه‌های آتش‌نشانی سطح شهر، آتش‌نشانان نیز اقدام به اهدای خون کردند.

اسدنژاد با بیان اینکه نظیر حادثه پلاسکو ممکن است در تمامی کشور رخ دهد، افزود: اما متاسفانه بسیاری از پاساژها و آپارتمان‌های مسکونی سنندج فاقد سیستم اعلام حریق هستند.

وی تصریح کرد: حریق جزو حوادثی است که بیشترین تلفات جانی و خسارات مالی را بدنبال دارد که با نصب سیستم‌های اعلام حریق می‌توان در راستای کاهش خسارات در هنگام بروز آتش‌سوزی اقدام کرد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج تاکید کرد: بارها کار‌شناسان این سازمان از مراکز خرید نظیر بازار و پاساژهای سطح شهر بازدید کرده‌اند و تذکرات لازم را به مالکان برای نصب سیستم اعلام و اطفاء حریق و همچین اصلاح سیستم سیم‌کشی داده‌اند.

اسدنژاد عنوان کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی برای کارکنان سازمان و شهروندان، نصب شیرهای هیدارنت در سطح شهر و نواحی منفصل و همچین استقرار خودرو آتش‌نشانی در میادین اصلی سطح شهر را جمله مهم‌ترین اقدامات این سازمان در راستای تسریع در امدادرسانی در زمان بروز حوادث نظیر آتش‌سوزی برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: باید از حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو درس عبرت بگیریم، چرا که می‌توان با کمترین هزینه مانع از فاجعه‌ای نظیر جان باختن بیش از 20 آتش‌نشان و هزاران میلیارد تومان خسارت مالی شد.

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :