جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

پاداش توبه بخشش گناه است - نمایش محتوای خبر

 

 

پاداش توبه بخشش گناه است

امام جمعه دیواندره:

پاداش توبه بخشش گناه است

به گزارش واحد خبر سنندج، ماموستا عبدالحمید حسنی امام جمعه شهر دیواندره در خطبه های  نماز جمعه دیروز به بحث توبه کردن و شرایط توبه از دیدگاه قرآن واحادیث پرداخت و گفت: شیطان همواره در کمین و دشمن ماست تا ما را دچار گناه کند.

وی افزود: انسانهایی که گناه می کنند زمانی که فکر می کنند و می دانند که خلاف امر الهی را انجام داده اند و خدا وعذاب خدا را به یاد می آورند و از خدا طلب بخشش می کنند چرا که هیچ کس غیر از خدا نمی تواند از گناهان ما بگذرد.

 ماموستا حسنی اظهار داشت:برای کسانی که توبه خاص می کنند و از ترس خدا گناه نمی کنند و پشیمان هستند وقتی توبه می کنند پاداش آنها بخشش است و خداوند  از گناهان آنها می گذرد و گناه کسانی را که توبه کنند به حسنات تبدیل می نماید.

وی با اشاره به شرایط توبه گفت: کسی که عزم خود را جزم کند و بگوید که دیگر من آن گناه را انجام نمی دهم یعنی از ترس خدا آن گناه را انجام نمی دهم با چهار چیز مشخص می شود یک همیشه زبان خود را از سخنان بیهوده حفظ کند وغیبت نکند و در بین مسلمانان تفرقه ایجاد نکند ودروغ نگوید و هیچگاه حسودی ودشمنی نکند با کسانی که نماز نمی خوانند رابطه دوستی بر قرار نکند و همیشه خود را برای مردن آماده کند و مرگ را فراموش نکند و همواره از گناهان گذشته توبه کند و مجتهد باشد و برای طاعت پروردگار کوشش کند.

 امام جمعه دیواندره خاطرنشان ساخت: هر کس کرامات اولیا را انکارکند معجزه پیامبر را انکار کرده است و هر کس انکار معجزه پیامبر را بکند کافر است ما به اینها ایمان داریم و همه آنها حق هستند.

ماموستا حسنی در ادامه افزود:پیامبر (ص) فرمود زمانی برای امت من به وجود می آید که ثروت دنیای را بسیار دوست دارند و قیامت را فراموش می کنند و تجملات دنیای را دوست دارند اما قبر را از یاد می برند و روز حساب را از یاد می برند و از نفس خود اطاعت می کنند واز امر الهی غافل میشوند آنها امت من نیستند و من پیامبر آنها نیستم.