رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

ئیواره باش - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

ئیواره باش

ئیواره باش

 

صدای مرکز کردستان برای ایجاد ساعاتی مفرح و سرگرم کننده برای مخاطبان خود و پرداختن به مباحث فرهنگی و اجتماعی استان به منظور ارائه تصویری مناسب از فرهنگ غنی استان و تحکیم روابط  اجتماعی اقدام به تولید و پخش برنامه ای با عنوان ئیواره باش (عصرانه) نموده است.

این برنامه بصورت جنگ تهیه می شود  با این شیوه که هر سه روز به بیان یک موضوع می پردازد که برای تبیین آن از گزارش، نمایش و کلام مجری استفاده می شود.

این برنامه پیام خود را در قالبی طنز با تیپ سازی مشخص بیان می کند و قصد بر این است مسائل اجتماعی و فرهنگی استان با آیتمهای شاد و طنز و گزارشهای مردمی تبیین شود.

آیتمهای خلاقانه این برنامه: بخش های زایله (گفتگو با هنرمندان که روزهای یکشنبه و سه شنبه به مدت 15 دقیقه در قالب یک آیتم)، دیمانه(بخش ادبی با حضور کارشناسان) و بخش نازک خیالان (همراهی شعرا و ادبا با استفاده از قطعات شعر و نثر)، کتان خانم می باشد که با آرم مشخص و تایم کوتاه به جذابیت برنامه کمک می کند.

با در نظر گرفتن آیتمهای متعدد و متنوع و ارتباط با مراکز استانها و بیان بعضی از آداب و رسوم و مسائل فرهنگی سعی می شود خلاقیتی در برنامه بوجود آورد که به جذب مخاطب کمک کند.

عوامل برنامه

تهیه کنندگان: علی رحمانی و حسین سلطانیان

نویسنده: آرش حسین پناهی

گویندگان : مازیار قبادی ، نورالدین حسامی ، لادن کلوندی

دستیاران تهیه : نیما خالق پناه و ندا نقیبی

گزارشگران : ادریس الماسی و فریبا باقری و گزارشگران شهرستانها

گزارشگر روستا : تورج میناگری و سحر رحیمی

آیتم های برنامه: آرم: دارای ریتمی شاد، مطالب موضوعی: هر سه روز یک موضوع را مورد بررسی قرار میدهد، نمایش: شامل یک باکس نمایش موضوعی و دو باکس نمایش آزاد طنز، گزارش: گفتگو با مخاطبان در مورد موضوع برنامه، مسابقه: در ارتباط با موضوع برنامه مخاطبان با ارسال پیامک و تلفن در این بخش شرکت می کنند، گزارش (شهرستان و روستا): هر روز یک شهرستان و در ارتباط با مسائل خاص آن شهر و در قسمت گزارش روستا هر روز با یکی از اهالی روستاهای کردستان در مورد دستاوردها و قابلیت ها آن روستا گفتگو می شود.

این برنامه هر روز ساعت 17:20 با مدت زمان 90 دقیقه و روزهای جمعه ساعت 17 با مدت 120 دقیقه از صدای مرکز کردستان پخش می شود.