رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

ئیواره هه ینی - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

ئیواره هه ینی

ئیواره هه ینی

 

با توجه به اینکه عصرهای جمعه، خانواده های کردستانی در دید و بازدید و تفریح به سر می برند لذا طراحی چنین برنامه ای که بتواند لحظاتی شاد و مفرحی برای این عزیزان تامین نماید ضروری به نظر می رسد.

در این برنامه سعی میشود با ایجاد فضایی شاد و سرگرم کننده و ترغیب شنوندگان به مشارکت در برنامه از طریق تلفن و پیامک یا در قالب مسابقه تلفنی، اطلاعات آموزنده ای هم به آنان ارائه شود. ایجاد انگیزه جهت شروع هفته ای پرکار یکی از اهداف اصلی برنامه است.  در هر برنامه با پرداختن به موضوعی خاص که دغدغه فکر مردم میباشد سعی در نهادینه کردن طرز نگرش مثبت و مفید در جامعه و القاء فرهنگ صحیح موضوع مورد بحث به مخاطب خواهد شد.

 

ویژگی جمعیت مخاطبان:

جمعیت مخاطب این برنامه ها عامه مردم، خصوصاً زن و خانواده می باشد.

 

اهداف (کوتاه مدت):

ایجاد روحیه شاد و امیدبخشی در بین اقشار مختلف جامعه

فراهم آوردن اوقات بانشاط برای مخاطبان

مشارکت مخاطبان در برنامه جهت ایجاد ارتباط آسان میان مخاطب و رسانه و اعتمادسازی

بالا بردن سطح فکری اقشار مختلف جامعه با ارائه مطالب جذاب و شنیدنی و مفید مر تبط با معیشت مردم منطقه

معرفی جاذبه های گردشگری و اماکن مذهبی شهرستانهای استان

 

محورهای موضوعی (مبتنی بر اهداف تعیین شده):

  • مطالب مناسب برای خانواده ها در عصر جمعه
  • آداب معاشرت با دیگران
  • نشاط و شادابی و راههای رسیدن به آن
  • بهره وری اوقات فراغت، تفریحات سالم و مفید
  • صله رحم و دیدار بزرگترها
  • عیادت از بیماران
  • و بسیاری از موضوعات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی که طرح آنها به شیوه ای جذاب می تواند منجر به تغییر نگرش و رفتار به سمت اخلاق پسندیده شود.

 

اجزاء و قالب های برنامه:

گفتار (کلام گوینده): گفتار گویندگان شامل بیان مطالب درباره موضوع برنامه، قرائت پیامک ها، خط و ربط ها و اجرا و اداره برنامه

موسیقی بی کلام: انتخاب و پخش موسیقی های دارای تم محلی و نشاط آفرین مناسب با حال و هوا و فضای محتوایی برنامه

موسیقی با کلام: در هر برنامه چند آهنگ شاد با کلام اعم از محلی، سنتی، پاپ، کردی و فارسی که باب سلیقه شنوندگان باشد انتخاب و پخش می شود.

گزارش از شهر: گزارشگر برنامه همزمان با پخش برنامه در نقاط مختلف شهر و پارک ها و در جمع خانواده ها حضور یافته و ضمن توصیف موقعیت به گپ و گفت با مردم  می پردازد.

گزارش از شهرستان: در هر برنامه با خبرنگار آزاد یکی از شهرستان های استان نیز ارتباط برقرار می شود و ایشان گزارشی از شهرستان ارائه می دهد.

بحث کارشناسی: در صورت ضرورت برای تبیین موضوع برنامه با یکی از کارشناسان ارتباط تلفنی برقرار می شود.

قطعه نمایشی: سه بخش نمایشی ضبط و در خلال برنامه مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از نمایش ها موضوعی و دو قطعه دیگر آزاد و یا طنز و سرگرمی خواهد بود.

پیامهای تلفنی و مسابقه تلفنی: دریافت و پخش پیامهای شنوندگان از طریق تلفن.  به منظور جلب مشارکت شنوندگان سؤالی نیز به عنوان مسابقه مطرح می شود تا علاقه مندان درباره آن اظهار نظر کنند.

ارتباط زنده تلفنی: برای جذابیت بخشی به برنامه هر هفته با یکی از هنرمندان،  نخبگان، شعرا، مبتکران و اینگونه افراد ارتباطی برقرار و با آنان گفتگوی صمیمانه ای شکل می گیرد.

بسته صوتی یا یک آیتم گفتاری: با توجه به اینکه استان دارای جاذبه های طبیعی فراوانی است، بخصوص در نیمه اول سال مسافران و گردشگران زیادی در استان تردد می کنند. در هر برنامه بخشی از این جاذبه ها به انحاء مختلف برای گردشگران معرفی می شود.

 

 

عوامل برنامه:

تهیه کننده و نویسنده: اسعد اسکندری

صدابردار نمایش: زینب محبوبی

گوینده: ویسی – محمدی

گزارشگر: علی محمدی

نویسنده نمایش: آزاد پیرخضری

کارگردان: اسعد اسکندری

دستیار: بهاره حیات