رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

ئاسوی ژیان - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

ئاسوی ژیان

ئاسوی ژیان

 

یک خانواده از دو نفر یا تعداد بیشتری از افراد تشکیل شده است که از نظر عاطفی به یکدیگر وابسته اند و در یک مکان جغرافیایی زندگی می کنند و هدف مشترکی دارند یا گروهی که از نظر خون، ازدواج، فرزند خواندگی با موافقت و رضایت متقابل به هم وابسته اند.

نکته مهم : هر خانواده یک سیستم کوچک اجتماعی است که ساختار مخصوصی دارد، قوانین و ارزشهای فرهنگی خاص خود را  دارد، دارای مراحل تکاملی است و ... همچنین باید توجه کرد که بعضی از خانواده ها، خانواده گستره تک واحدی، مرکب، فرزند محور، رضاعی و.... هستند.

 

اهداف برنامه :

حمایت و پاسداری از کیان خانواده بر پایه فرهنگ اسلام، ترویج اخلاق اسلامی در خانواده، ارتقای سطح گرایش به دانش و منش سیاسی خانواده، اصلاح و ارتقای گرایشها، آگاهی و راهکارهای اقتصادی در خانواده،  تامین و رشد بهداشت و سلامت جسمی و روانی خانواده ها، حفظ و گسترش منزلت زن در جامعه اسلامی، رشد امور معنوی و تعمیق دینی در خانواده ها، بهبود سبک زندگی، روشها، عادات و رفتار فرد به فرد در زندگی، افزایش و آگاهی مهارتها در هنگام بروز مشکلات، ارتقاء امید و ایجاد روحیه معنوی و تقویت آن در خانواده، بهبود روابط همسران و ...، افزایش قدرت توسعه و رشد در خانواده، یادآوری و ایجاد ارزشها و آداب و رسوم و پایبندی به ارزشها، ارتقاء سطح آگاهی خانواده در مسیرتکامل، وظایف و ایفای نقش پدر، مادر، فرزند و ...، افزایش مهارتها در روابط متقابل و تطابق با یکدیگر، همسران، پدر و فرزند و .... مادر و فرزند، ایجاد فضای صمیمانه در خانواده تعامل آن با جامعه، قدرت و اختیار طبق نقش های فردی و متناسب با سن در همه اعضاء خانواده، ترویج فعالیت های جسمی و وزنی مناسب با اعضای خانواده، معرفی و تجلیل از مادران و زنان نمونه.

گسترش روحیه توکل به خدا،  تامین و تبیین روشهای تامین نشاط روحی و آرامش در خانواده، آموزش غلبه بر ناملایمات و ...

این برنامه با توجه به اهداف ذکر شده و ضرورت آن در جامعه طراحی شده است با مدت  زمان 50 دقیقه که همه روزه در ساعت 10:15 لغایت 11:05 از صدای مرکز کردستان بصورت زنده تولید و پخش می شود.

همچنین برنامه به گونه ای است که مخاطب هر زمان با رادیو همراه شود می تواند از برنامه استفاده کند.

به دلیل تنوع آیتمها و ساختار برنامه این برنامه خسته کننده نیست و سعی دارد به نیاز مخاطبان پاسخ دهد.

آیتمهای برنامه: بحث پزشکی بهداشتی، آموزش مهارتهای زندگی، معرفی کتاب با توجه به موضوعات در مورد تغذیه سالم و نکات تغذیه ای در سنین مختلف، گزارش شهر مرتبط با موضوع پزشکی، گفتگو با کارشناسان، گفتگو با روستائیان، موسیقی و پیام شنوندگان

 

 

عوامل برنامه:

تهیه کننده: فتانه مرادی

گوینده: نورالدین حسامی

گزارشگر: فریبا باقری – تورج میناگری

ارتباطات: سحر رحیمی

صدابردار: چیا زرگر