رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

يادواره شهدای دانش‌آموز شهرستان بانه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

يادواره شهدای دانش‌آموز شهرستان بانه

 

در این مراسم که با گرامیداشت ياد و خاطره ۴۱۵ شهيد دانش‌آموز استان و ۸۲ شهيد دانش‌آموز شهرستان بانه در ۳۴ آموزشگاه و در قالب يادواره شهدا برگزار شد،  یاد و خاطره این عزیزان ارج نهاده شد.

در مراسم یادواره شهدا به نقش شهدا در به ثمر رسیدن انقلاب اشاره شد  و اینکه شهدا بر اساس اعتقادات اسلامی و انقلابی خود و با نثار جان خویش انقلاب را به پیروزی رساندند و هم چنین در جریان 8 سال جنگ تحمیلی ثابت کردند که برای دفع دشمنان از کشور هر لحظه آماده نوشیدن شربت شهادت می باشند ولی هرگز تسلیم نشده و نخواهند شد.

ما اگر زندگی نامه شهدا را مطالعه کنیم خواهیم دید که آنها تا چه اندازه مراقب اعمال و رفتار خود بودند و هر روز به سنجش عملکرد خود در آن روز می پرداختند و ما نیز بایستی این رفتار آنها را سرمشق و سرلوحه زندگی خود قرار دهیم و برای نسل جدید که آن دوران را ندیده و لمس نکرده اند منتقل کنیم تا سدی باشد در مقابل هجمه فرهنگی دشمنان. ما در قبال شهدا رسالت سنگینی بر عهده داریم و باید جوانان و نسل امروز را با عقاید و افکار آن بزرگواران آشنا کنیم و این ممکن نیست مگر با کار فرهنگی مداوم و فراوان.

برگزاري يادواره ي شهداي دانش آموز، باعث گردید که دانش آموزان و نسل جوان با ارزش هاي معنوي و فداكاري هاي شهداي انقلاب در جهت حمايت از آرمان هاي انقلاب اسلامی آشنا شوند استفاده از تمامي ظرفيت هاي موجود در مدارس در جهت برگزاري هرچه بهتر اين يادواره ها و آشنا نمودن دانش آموزان با فرهنگ ايثار و شهادت در اين برهه از زمان را خاطر نشان ساختند.

 

تهیه کننده: مهرداد یوسفی