رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

ویژه میلاد نور و رحمت - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

ویژه میلاد نور و رحمت

ویژه میلاد نور و رحمت


 

وحدت بین شیعه و سنی

وحدت شیعه و سنی از اندیشه هایی است که خصوصا در دوران معاصر و همزمان با استعمار و مشکلات سیاسی و بین المللی مسلمانان از سوی برخی اندیشمندان مطرح شد و برای مقابله با مشکلات و دشمنان مشترک و هم به عنوان ضامن حفظ وحدت ملی در ایران و سایر کشورهای در وضعیت مشابه، شمرده می‌شود.

رهبر کبیر انقلاب اسلامی، آیت الله خمینی گفتند: ما با مسلمین اهل تسنن یکی هستیم. اگر کسی کلامی بگوید که باعث تفرقه بین ما مسلمانها بشود بدانید که یا جاهل است یا از کسانی است که می‌خواهد بین مسلمانان اختلاف بیندازند. قضیه شیعه و سنی اصلا در کار نیست ما همه با هم برادریم. لازم است ‏برادران ایرانی و شیعیان دیگر کشورها از اعمال جاهلانه که موجب تفرقه صفوف مسلمین است، خودداری کنند و لازم است در جماعات اهل سنت‏ حاضر شوند و از انعقاد و تشکیل نماز جماعت در منازل و گذاشتن بلندگوهایی مخالف رویه اجتناب نمایند.

گل بانگ وحدت

یکی از زیباترین و والاترین واژه ها، واژه وحدت و برادری است. برادری و وحدتی که پیامبر رحمت در استمرار رسالت دیگر انبیای عظام برای جوامع بشری به ارمغان آورد. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم مهاجرین و انصار را به میثاق اخوت و عقد برادری فرا خواند و بدین سان گل بانگ وحدت برای نخستین بار در فضای مدینه طنین افکند و دل و جان قرون و اعصار را نوازش داد و عطر دل انگیز آن مسلمانان را مدهوش خویش ساخت. سنگ زیرین بنای اتحاد و همبستگی اسلامی نهاده شد و ارزش های متعالی اسلامی و برادری و اتحاد، جانشین ارزش های پوچ و خیالی جاهلی شد. آری پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله وسلم با استناد به آیات قرآن، جوامع اسلامی رابه اعتصام به حبل متین الهی و پرهیز از تفرقه و تشکیل امت واحده در سایه عبودیت اللّه، دعوت کرد. مسلمانان نیز در پرتو عمل به این دعوت و حرکت در طریق وحدت، متحد شدند و بر دشمنان چیره شدند و دیری نپایید که شاهد فتح و پیروزی را در آغوش کشیدند.

 

 

ویژه برنامه میلاد نور و رحمت به مناسبت گرامیداشت سالروز ولادت خاتم الانبیاء محمد مصطفی(ص)


از صدای مرکز کردستان

 

سه شنبه 10 بهمن 91 از ساعت 9 تا 11 صبح

 

 

میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) بر تمامی مسلمانان مبارک باد.