رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

ویژه سفر ریاست محترم جمهور به کردستان - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

ویژه سفر ریاست محترم جمهور به کردستان

ویژه سفر ریاست محترم جمهور به کردستان


Loading the player...

«4 مردادماه | ساعت 09:00» از انرژی هسته ای بزرگتر، انرژی ملت ایران است. همانطور که از سنندج دفاع می کنیم، از اربیل و بغداد هم دفاع خواهیم کرد.

رئیس جمهور

اینکه وزیر خارجه آمریکا، در مجلس سنای آمریکا به صراحت می‌گوید ایرانیان را تهدید نکنید، این به ‌معنای آن است که ملت شجاع و قهرمان ایران، در تمام مصاف‌ها از روز اول تا کنون همواره با اتکای خداوند در برابر دشمنان و رقیبان پیروز بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در اجتماع مردم استان کردستان در استادیوم استقلال سنندج به ایراد سخنرانی پرداخت.

مهمترین محورهای سخنان رییس جمهور را در ادامه می‌خوانید:

کردستان سرزمین دلاورخیز فرهنگی، سرزمین پیروان رسول خدا(ص) و قرآن مجید، سرزمین پیروان امام صادق(ع) و سرزمین پیروان امام شافعی است. کردستان سرزمین مقاومت و ایستادگی، نمونه‌ای ماندگار از میهن دوستی ایران عزیز است.

آن همه دلاوران بزرگی که در طول هشت سال دفاع مقدس، در این سرزمین ایستادگی کرده‌اند و در کنار مردم عزیز کردستان، پیشمرگان کرد مسلمان و همه دلاوران عزیز این سرزمین آباد و سرسبز و بیشه شیران کردی که همواره از سرزمین ایران دفاع کرده‌اند و شما دیده‌بان دقیق ایران زمین بودید.

کردستان سرزمینی بوده که همواره رای به مردم‌سالاری و اعتدال داده است. کردستان سرزمینی است که در 24 خرداد ماه 92، با 72 درصد رای مردم به مسیر اعتدال و تعامل حماسه‌ آفرید. مردم سرزمین کردستان به امید و مسیر تدبیر رای دادند. دولت همه توان خود را برای توسعه کردستان به کار خواهد گرفت.

رئیس‌جمهور ایران خود با تمام جدیت مسائل کردستان را دنبال خواهد کرد.

امروز، روز پیروزی ملت ایران در برابر فشار و تهدید جهانی است. مردم ما بعد از 12 سال مقاومت و ایستادگی، در میدان منطق، در میدان مذاکره، توانستند عظمت ملت ایران را به رخ جهانیان بکشند. دیپلمات‌ها، فرزندان رشید و قهرمان شما، در برابر 6 کشور بزرگ و قدرتمند جهانی، به پیروزی تاریخی دست یافتند.

چه کسی فکر می‌کرد، که همه قدرت‌ها بگویند، "ایران باید انرژی هسته‌ای نداشته باشد" اما شما ملت با مقاومت و ایستادگی‌تان جهان را در برابر ایران تسلیم بسازید. از انرژی هسته‌ای مهمتر، انرژی ملت بزرگ ایران است. شما ملت با قهرمانی‌تان، با انرژی بی پایان‌تان و ایستادگی‌تان  توانستید کاری کنید که امروز قدرت بزرگ جهانی یعنی آمریکا اعتراف می‌کند که ایران تسلیم ناپذیر خواهد بود.

اینکه وزیر خارجه آمریکا، در مجلس سنای آمریکا به صراحت می‌گوید ایرانیان را تهدید نکنید، این به‌معنای آن است که ملت شجاع و قهرمان ایران، در تمام مصاف‌ها از روز اول تا کنون همواره با اتکای خداوند در برابر دشمنان و رقیبان پیروز بوده است.

آنچه ما به دست آوردیم نصرت خداوند بود، ایستادگی مردم با ایمانبود، انسجام و وحدت در تمام میان ملت ایران بود. ملت ایران فرقی بین شیعه و سنی نمی‌گذارد. شیعه و سنی برادر و متحد یکدیگر هستند. ما پیرو قرآنی هستیم که گفته ما برادریم. اگر کسی می خواهد بین شیعه و سنی فرقی بگذارد، خطا کرده است. اگر کسی بخواهد بین ترک، کرد و فارس و بلوچ و عرب فرق بگذارد اشتباه کرده است. ما همه یک ملت هستیم و دست واحدیم و در برابر همه دشمنانمان ایران سرزمین همه ماست و کردستان به عنوان چشم سرزمین ایران است. کردستان دیده‌بان ایران بوده و هست پس چشم بصیر و بینای ملت ایران است.

شما امروز می‌بینید با همت و ایستادگی و مقاومت شما، به حول قوه الهی ایران امن‌ترین و با ثبات‌ترین کشور در تمام منطقه است. ملت ایران نه‌تنها، از کردستانش حفاظت می‌کند، از بغداد و اربیل هم حفاظت می‌کند. اگر دولت ایران، نظام جمهوری اسلامی ایران و اگر مقاربین این سرزمین و دلاوران ایران نبودند، اربیل و بغداد به دست تروریست‌ها سقوط کرده بود اما ملت ایران پشتیبان همه ملت‌های مظلوم است.

ما همانطور که از سنندج دفاع می‌کنیم از دهوک و اربیل و سلیمانیه و حتی در تمام منطقه هر سرزمینی که بخواهد مورد تجاوز قرار گیرد، ملت ما از آن مظلوم دفاع خواهند کرد.

سال تولید: 1394/05/04

تهیه کننده: حسین جلالی