جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

ویژه برنامه های ایام محرم در شبکه ی اصالت و فرهنگ - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

ویژه برنامه های ایام محرم در شبکه ی اصالت و فرهنگ

ویژه برنامه های ایام محرم در شبکه ی اصالت و فرهنگ


ویژه برنامه های ایام محرم در شبکه ی اصالت و فرهنگ

صدا و سیمای مرکز کردستان برنامه های متنوعی را برای ایام محرم و صفر و ایام عزاداری و شهادت امام حسین(ع) به صورت زنده و ضبطی در ساختارهای ترکیبی، پرتابل گزارشی، مستند، گزارشی، سینمایی و سخنرانی تدارک دیده است.

برنامه « ریگای سور » به معنی راه سرخ، به تهیه کنندگی عبدالحسین امانی فر در 13 قسمت 30 دقیقه ای از اول محرم ساعت 23 از سیمای مرکز کردستان پخش خواهد شد. این برنامه با ساختار ترکیبی- استودیویی و  با هدف ارشادی و تربیتی  ومحتوای محرم سعی دارد تا با فرم و ساختارِ مناسب و به شکلی مستندگونه به آیین هایِ عزاداری که خاصِ منطقه کردستان است بپردازد. همچنین مبحث کارشناسی با دعوت از علمایِ اهل تسنن و اهلِ تشیع و کارشناسان حوزه و دانشگاه درباره فلسفه قیامِ امام حسین (ع)، عاشورا واثرات آن بر جامعه، روایت زندگی نامه یاران امام حسین (ع)، معرفی پیر غلامان استان، درسهایی از حماسه عاشورا، واقعه کربلا و ابعاد و زوایای موضوع، ولایت و ولایت مداری، ظلم ستیزی و فلسفه عزاداری برای امام حسین (ع) و گزارشی از بیمارستانهای استان و نگاهی بر الگو برداری پزشکان و پرستاران از مقوله ی ایثار و شهادت از دیگر آیتمهای برنامه « ریگای سور » است.

پخش 10 برنامه ی مستند برای معرفی زیارتگاهها و بقاع متبرکه و پیر غلامان کردستانی، 3 نمایش رادیویی 30 دقیقه ای ویژه ی ایام محرم و 2 نمایش 30 دقیقه ای برای اربعین حسینی، 15 برنامه ی « سریوه » به معنی آوای پرندگان، ویژه ی شعر عاشورایی شاعران، معرفی آیین و رسوم محرم در برنامه ی چسمه سار ادب « کانی ئاوی ئه دب »، حضور علمای شیعه و سنی در برنامه « ئواره باش » عصر به خیر و مداحان جوان در برنامه ی جوان « ژوانگه ی لاوان » از اولین روز ماه محرم، پرداختن به موضوع محرم در روستا های کردستان در برنامه ی ویژه روستا، بازسازی رادیویی مستند تلویزیونی مشق عشق به مدت 30 دقیقه و ارتباط زنده ی رادیویی در برنامه های روتین با مراکز استانها از جمله برنامه های صدای مرکز کردستان در ایام محرم و صفر است.

همچنین واحد اطلاعات و اخبار مرکز کردستان نیز به تهیه ی گزارشها، اخبار، پیش خبر و برنامه های ویژه و مرتبط با ایام محرم و صفر خواهد پرداخت.

آدرس کوتاه :