رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

ویژه برنامه روز قدس - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

ویژه برنامه روز قدس

ویژه برنامه روز قدس


 

آرمان بزرگ، شایسته انسان بزرگ است. مسلمین بزرگند، نه اینکه سایرین نیستند، نه، این کمال همه است، باور ماست. قدس، آرمان بزرگ است. قدس یک منطقه، سرزمین و جغرافیا نیست. یک میقات است، شاخص وحدت، محل اتصال و پیوستن، شبیه کعبه، با پیرامونی مبارک و جایی برای دیدن نشانه های خدا؛ دروازه عروج به آسمان؛ یا باب من مروا الی السماء... قدس، تبلور عظمت مردمانی است که  از جنس نورند، طالب روشنی، و روشنایی در دست دارند.

بی شک هر مسلمانی در ذهن، اندیشه و احساس خود، اوقاتی از شبانه روز با موضوع قدس درگیر است، اندیشه مبارزه برای آزادی قدس، در خونش موج می زند، روح و جانش را اشباع کرده است. در جبهه است، آرزو می کند حضور فیزیکی می داشت. به طور فردی درگیر جنگ است، لبریز از تنفر و اشمئزاز نسبت به اشغالگران، پر کینه و بغض؛ اما به قول سید جمال: "متاسفانه مسلمین اتفاق کرده اند که اتفاق نکنند"؛ نه از بی حمیتی، ترس و ناتوانی، از بی مدیریتی، به جای دشمن به خود پرداخته اند نه حتی به دنیا و آخرت خود، که باز ارزشمند می بود، به خود، به خویش خود!

سی و چهار سال از ابتکار عمل و تدبیر پیر حکیم، خردمند و معمار انقلاب اسلامی می گذرد. او خود یک قدس بود، یک میقات کامل. اینک به جهان قدسی نزدیکیم، سحر نزدیک است.

آشفتگی و اختلافات درونی کشورهای اسلامی، فرصتی ویژه برای رژیم صهیونیستی است. یک حیات خلوت مناسب. همیشه درست در لحظه باز شدن افق نو، نزدیک شدن پیروزی، دست نامرئی دشمن از آستین برخی کج اندیشان جبهه خودی بیرون می آید و نتیجه: ناکامی و خاموشی چراغ امید!

اسلام دین جنگ نیست. دین گفتگو و تعقل و منطق و  قول احسن است. پیام ما به جهان، گفتگوی تمدن هاست. آنکه اتفاق نظر وجدان جهانی استقبال کرد. گفتگوی فرهنگ ها و تمدن ها به جای برخورد تمدن ها. اما دشمن متکبر، جز به جنگ راست نمی شود، پس لابد از مبارزه ایم. "جنگ، جنگ است و عزت و شرف ما در گرو همین مبارزات است". باید خواب دشمن را آشفت. روز قدس، روز همبستگی و قدرت نمایی مسلمانان و برآشفتن خواب دشمن است. روز آماده شدن برای روح قدس، فتحی که نزدیک است.

 


ویژگی جمعیت مخاطبان:

این برنامه مختص تمام اقشار جامعه است از جوان گرفته تا کهنسال. همه مردم استان، مسلمان و حامی ستمدیدگان و مستضعفان جهان  علی الخصوص مسلمانان مظلوم فلسطین.

 

ضرورت طرح و اهمیت تولید آن در استان:

جایگاه ویژه فلسطین در میان مسلمانان ما را بر آن می دارد که برنامه ای ویژه در خصوص حمایت از مقاومت مردم فلسطین در آن روز تهیه نماییم و مردم همواره در صحنه حمایت از مردم فلسطین حضور دارند که ما موظف به انعکاس آن می باشیم.

 

اهداف بلند مدت (سیاستگذاری برنامه ای):

تقویت رفتارهای مثبت :  (100) درصد

 


اهداف (کوتاه مدت):

- زنده نگهداشتن فرهنگ مبارزه با صهیونیسم

- تشویق و ترغیب مردم برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس

- حفظ شعائر اسلامی و ایجاد وحدت بین مسلمین

 

محورهای موضوعی ( مبتنی بر اهداف تعیین شده ) :

- اهمیت قدس از نگاه مسلمانان

- وحدت و انسجام مسلمین و دعوت به همگرایی بیشتر مسلمانان و اعلام انزجار از گروه های تکفیری و تروریستی وابسته به صهیونیزم جهانی

- مبارزه با استکبار و صهیونیسم جهانی

- انعکاس مراسم ویژه روز قدس

اجزاء و قالب های برنامه:

گفتار (کلام گوینده): مطالبی که توسط نویسنده نگاشته شده، گویندگان محترم اجرا می کنند.

موسیقی بی کلام: استفاده از موسیقی بی کلام  در حد فاصل آیتم ها

موسیقی با کلام: استفاده از موسیقی با کلام مناسب با روز قدس

گزارش از شهر: تهیه گزارش از مراسم راهپیمایی و همچنین از مردم حاضر در راهپیمایی

پیامهای تلفنی (ضبطی): پخش پیامهای تلفنی و پیام کوتاه شنوندگان در قالب شعر و دعوت به حضور در راهپیمایی و بیان شور و حال خود از شرکت در راهپیمایی

بحث کارشناسی: در چهار باکس 5 دقیقه ای از کارشناسان مذهبی و سیاسی استفاده خواهد شد.

گزارش از شهرستان: ارتباط با  گزارشگران 3 شهرستان  استان و انعکاس حضور مردم در راهپیمایی

مسابقه تلفنی: با طراحی سئوال در خصوص اهمیت  و جایگاه روز قدس

حکایت و روایت: پخش روایت و داستانی در خصوص مبارزات مردم فلسطین

شعر خوانی: توسط گویندگان در آیتمی مجزا قرائت می گردد.


مشاور و کارشناسان برنامه :

حجت الاسلام درویشی

عوامل برنامه:

تهیه کننده: علی یونسی

گویندگان: ارسلان سودمند – خاطره ارج

گزارشگر: علی محمدی – فریبا باقری

دستیار تهیه: شاهو شکیبایی