سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

وعده تازه مدیرکل ورزش و جوانان کردستان برای تکمیل ورزشگاه ۲۲ گولان سنندج - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

وعده تازه مدیرکل ورزش و جوانان کردستان برای تکمیل ورزشگاه ۲۲ گولان سنندج

وعده تازه مدیرکل ورزش و جوانان کردستان برای تکمیل ورزشگاه ۲۲ گولان سنندج


مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت:

وعده تازه مدیرکل ورزش و جوانان کردستان برای تکمیل ورزشگاه ۲۲ گولان سنندج

حامد جولایی در دیدار با رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس و واحدهای ستادی اداره‌کل ورزش و جوانان کردستان اظهار داشت: در اواخر سال 92 که سیستم اداره‌کل ورزش و جوانان استان را برعهده گرفتم 120 پروژه نیمه‌تمام با بخشی از صدها میلیارد تومان بدهی در استان وجود داشت که توانستیم 80 پروژه ورزشی را افتتاح کنیم.

وی گفت: در این مدت توانستیم افتتاح سالن ورزشی 120 نفره  و سالن 60 هزار نفری شهرستان سقز را انجام دهیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان تصریح کرد: با افزایش 36 میلیارد تومان اعتبارات ورزش و جوانان امیدواریم اگر تخصیص اعتبارات داشته باشیم بیشتر پروژه‌های ورزشی که نیمه‌تمام است را به انجام برسانیم.

وی گفت: در زمینه فضاهای ورزشی نسبت به سایر استان‌های کشور، کمتر توسعه یافته هستیم و ما مجبوریم با این کمبودها پروژه‌های نیمه تمام ورزشی را به اتمام برسانیم.

جولایی از رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس خواست که اعتبار ورزشگاه 6 هزار نفری 22 گولان سنندج را تامین کند و افزود: امیدواریم با تخصیص اعتبارات و کمک‌های مالی هر چه زودتر بتوانیم این ورزشگاه را تا نیمه دوم سال 96 به پایان برسانیم.

وی اظهار کرد: در استان کردستان مشکل زیرساخت داریم که این امر فقط مختص به حوزه ورزش و جوانان نیست.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان با اشاره به اینکه در شهر سنندج 48 هیئت ورزشی و در سطح استان 364 هیئت ورزشی فعالیت دارند، گفت: در طول سه سال گذشته یک هزار و 670 مدال رنگارنگ ورزشی اول تا سوم کشوری توسط ورزشکاران استان کسب شده و بالغ بر 100 مسابقه نیز به میزبانی استان کردستان برگزار شده است.

وی گفت: در طول سه سال گذشته همچنین 471 نفر ورزشکار دعوت شده به اردوی تیم ملی که 179 نفر آنان به طور ثابت در تیم ملی حضور داشته و 144 نفر نیز حضور در لیگ‌های برتر با میزبانی‌های متعدد توسط ورزشکاران استان انجام شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان خاطرنشان کرد: وزارت ورزش و جوانان از نظر مالی یکی از ضعیف‌ترین ارگان‌های دولت است و هر چه بتوانیم به ورزش کمک کنیم به سلامت جامعه کمک کرده‌ایم .

وی گفت: در استان کردستان مشکل اقتصادی داریم و نمی‌توانیم از هیئت‌ها حمایت مالی کنیم و ورزشکاران ما هم بی‌بضاعت هستند.

میلیاردها تومان به پیمانکاران بدهی داریم

جولایی افزود: آنچنان بدهی داریم که بالغ بر میلیاردها تومان به پیمانکاران بدهکاری داریم که از ریسک پذیری هم گذشته است و در زمینه تجهیزات ورزشی هیئت‌های ورزشی ما با مشکل مواجه هستند.

بدهی ورزش و جوانان کردستان به یکی از فروشگا‌های ورزشی از زبان مدیرکل !

وی اظهار کرد: به اکثر فروشگاه‌های ورزشی بدهکاری و اکنون 500 میلیون تومان به یکی از فروشگاه‌های ورزشی بدهی داریم و این بزرگ‌ترین چالش ورزشی است.

منبع خبرگزاری: تسنیم

آدرس کوتاه :