رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

ورود 329 هزار زائر راهیان نور به کردستان/رسانه‌ها برای مشارکت گسترده در انتخابات تلاش کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

ورود 329 هزار زائر راهیان نور به کردستان/رسانه‌ها برای مشارکت گسترده در انتخابات تلاش کنند

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان

جمشید آزادی‌پور ظهر امروز در دیدار با تعدادی از مسوولان کارگروه‌های کمیته رسانه ستاد کنگره 5400 شهید کردستان اظهار کرد: امسال بحث‌های پرکاری را رسانه‌ها به واسطه برگزاری دو انتخابات پیش‌رو دارند که باید با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های خود در راستای ایجاد شور انتخاباتی گام بردارند.

وی مشارکت با آگاهی و بصیرت مردم در انتخابات را ضروری دانست و تصریح کرد: رسانه‌ها باید با آگاه‌سازی و بصیریت‌افزایی جامعه زمینه انتخاب افراد شایسته را برای در دست گرفتن مسند ریاست جمهوری و شوراهای شهر فراهم سازند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان خاطرنشان کرد: رسانه‌ها باید با روشنگری و بصیریت‌افزایی از طریق تولید آثار فاخر در انتخابات‌های پیش‌رو تاثیرگذار باشند و مردم را با تمام توان برای ایجاد شور انتخاباتی گام بردارند.

آزادی‌پور در ادامه به برگزاری اردوهای راهیان نور اشاره کرد و گفت: افتتاحیه این کار بزرگ فرهنگی در استان کرمانشاه و در منطقه بازی‌دراز سرپل ذهاب برگزار می‌شود و بعد از افتتاحیه، استان ما میزبان راهیان نور خواهد بود.

وی افزود: در کنار میزبانی راهیان نور، اعزام زائران راهیان نور به مناطق جنگی جنوب و جبهه‌های میانی را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در قالب این اردوها جوانان با حماسه‌های شهدا آشنا می‌شوند، خاطرنشان کرد: تمام توان و تلاش خود را بکار گرفته‌‌ایم که این مراسم افتتاحیه با توجه به حجم بالای مهمانان از سراسر کشور در سال‌های آینده در استان کردستان برگزار شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان برگزاری مراسم افتتاحیه اردوهای راهیان نور غرب کشور در کردستان را بهترین ظرفیت برای معرفی سرزمین مجاهدت‌های خاموش به مردم کشور دانست.

 وی تصریح کرد: فلسفه اصلی راهیان نور، معرفی واقعی استان کردستان و حماسه‌های بی‌نظیری که قبل و بعد از انقلاب در این استان اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته میزبان بیش از 329 هزار و 200 زائر راهیان نور در استان بودیم، خاطرنشان کرد: 197 هزار و 520 نفر از زائران راهیان نور کردستان را برادران و 131 هزار و 680 نفر را برادران بودند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان اظهار کرد: استان کردستان در کنار بحث میزبانی اردوهای راهیان نور اعزام زائران راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور را نیز داریم.

به گفته آزادی‌پور، سال گذشته بیش از 24 هزار نفر از اقشار مردم شامل دانش‌آموزان، دانشجویان، کارمندان و غیره در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شده‌اند.

وی از افزایش 15 درصدی اعزام زائران راهیان نور از استان کردستان به مناطق عملیاتی در سال‌جاری خبر داد و گفت: بر اساس سهمیه تعریف شده، حدود 30 هزار نفر از مردم استان به مناطق عملیاتی اعزام خواهند شد.

وی اضافه کرد: بیش از 331 هزار و 553 نفر زائر در سال گذشته در قالب 111 شب اجرا، از نمایش رزمی فرهنگی مجاهدت خاموش بازدید کرد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان در مورد وجود زیرساخت‌های لازم برای استقبال از زائران راهیان نور نیز، گفت: اقدامات خوبی در زمینه ایجاد زیرساخت‌های راهیان نور طی سال‌های اخیر در استان انجام شده است اما کافی نبوده و نیاز به اقدامات اساسی‌تر در این حوزه داریم.

آزادی‌پور خواستار حمایت دستگاه‌های دولتی در بحث استقبال و میزبانی از زائران راهیان نور شد و افزود: باید از تمام ظرفیت‌ها برای میزبانی هرچه بهتر از مهمانان شهدا استفاده شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در جای جای استان کردستان حماسه‌هایی بی‌نظیری در دوران هشت سال دفاع مقدس و حتی قبل از آن در زمان حضور گروهک‌های ضدانقلاب توسط مردم به ویژه شهدا و ایثارگران اتفاق افتاده که باید در قالب اردوهای راهیان نور آنها را معرفی کنیم.