جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

وحدت مهمترین عامل برای عزت و سربلندی ایرانیان است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

وحدت مهمترین عامل برای عزت و سربلندی ایرانیان است

وحدت مهمترین عامل برای عزت و سربلندی ایرانیان است


امام جمعه موقت سنندج؛

وحدت مهمترین عامل برای عزت و سربلندی ایرانیان است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز کردستان، ماموستا سیداحسن حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تبریک ایام ماه مبارک ربیع‌الاول به همه مسلمانان جهان اظهار کرد: شخصیت والای رسول‌الله(ص) بهترین الگو برای همه مسلمانان در تمامی اعصار است.

وی افزود: مکارم اخلاقی، سیره و سنت رسول‌الله(ص) سرشار از درس‌ها و پیام‌هایی برای پیروان دین مبین اسلام است که با تأسی از این درس‌ها می‌توانند مسیر عزت و سربلندی خویش را هموار سازند.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: ملت مسلمان ایران با تأسی از مکتب رسول‌الله(ص) در برابر رژیم ستم‌شاهی ایستادگی کردند و در طول عمر با برکت نظام اسلامی ایران نیز در برابر انواع توطئه‌های جبهه کفر و استکبار ایستاده‌اند.

ماموستا حسینی افزود: بدون شک راه توسعه و تعالی ایران اسلامی از مسیر وحدت و همدلی بین اقوام و مذاهب مختلف در کشور می‌گذرد و باید همه ایرانیان نسبت به حفظ امنیت، اتحاد و انسجام کشورشان احساس مسؤولیت نمایند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به نقش ویژه اصحاب قلم در انسجام اجتماعی اشاره کرد و گفت: هدایت افکار عمومی در دست رسانه‌ها و اصحاب قلم است و باید این قشر فرهیخته با حساسیت هرچه بیشتر در این مسیر گام بردارند.

امام جمعه موقت سنندج در ادامه خطبه‌های نماز جمعه این هفته بر توجه همگانی نسبت به مبانی دینی و اعتقادی تأکید کرد و گفت: دروغ، ریا و غیبت از جمله گناهانی است که تبعات فردی و اجتماعی بسیاری را در جامعه به وجود می‌آورد لذا باید مسلمانان از این امور پرهیز نمایند.

ماموستا حسینی همچنین از خدمت به مردم و توجه به دغدغه‌ها و نیازهای آنان به عنوان امری نیکو و حسنه نام برد و افزود: امیدواریم مسؤولان و متولیان امر با تمام توان برای خدمت به مردم تلاش کنند.

وی در بخشی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه این هفته از تلاش‌های مدیرکل ورزش و جوانان استان در راستای خدمت‌رسانی به جامعه جوان کردستان تقدیر کرد و بر توسعه فعالیت‌ها در این حوزه تأکید کرد.

آدرس کوتاه :