جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

واگذاری زمین به فارغ التحصیلان رشته کشاورزی در بانه - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

واگذاری زمین به فارغ التحصیلان رشته کشاورزی در بانه

واگذاری زمین به فارغ التحصیلان رشته کشاورزی در بانه


معاون برنامه ریزی امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت:

واگذاری زمین به فارغ التحصیلان رشته کشاورزی در بانه

محمد پیشداد روز شنبه در جلسه اقتصادی مقاومتی شهرستان بانه افزود: شهرستان بانه 23 هزار هکتار اراضی، 50 هزار هکتار مراتع و 80 هزار هکتار جنگل دارد و مراتع شهرستان بانه جزو بهترین مراتع کشور است.
وی زمین های زراعی آبی شهرستان بانه را چهار هزار و700 هکتار عنوان کرد و گفت: یک هزار 100 هکتار از زمین های زارعی بانه مجهز به سیستم آبیاری است و محدودیتی برای ایجاد سیستم های آبیاری تحت فشار در زمین های زراعی وجود ندارد و تسهیلات بلاعوض در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: این اقدام در راستای کشاورزی جدید و علمی است که می تواند سبب تثبیت شغل و افزایش تولید شود و از آب استفاده بیشتر و بهینه شود و هر کشاورزی که منابع آبی داشته باشد از اعتبارات بلاعوض برای تبدیل سیستم های سنتی به سیستم های جدید برخوردار می شود.
وی خاطر نشان کرد: مراتع شهرستان بانه دارای آب و هوای مناسب و انواع گیاهان مرتعی و دارویی است و جنگل های بانه دارای تنوع بسیار مناسب و خاص است.
وی افزود: در شهرستان ظرفیت صنایع تبدیلی و تبدیل گوشت مرغ به فرآورده های تبدیلی وجود دارد که باید سرمایه گذاری را در این بخش با اولویت سرمایه گذار بانه ایی جذب کنیم و با توجه به اینکه زمین و امکانات در اختیارش قرار می گیرد زمینه مساعد فراهم است.
این مسئول گفت: در بانه 12 هزار کلونی زنبور عسل وجود دارد که با توجه به وجود مراتع مناسب، زمینه برای توسعه زنبور داری فراهم است.
شهرستان بانه در 242 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :