جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

هه نبانه بورینه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

هه نبانه بورینه

هه نبانه بورینه


Loading the player...

هر آنچه در قالب هنر قرار بگیرد ماندگار است، برنامه مجله فرهنگی هنری در سال 94 با رویکرد جدید خود در نظر دارد با ارائه آیتم های جدید در زمینه های فرهنگی و هنری ارتباط وسیع و قوی تری را با مخاطبان خود در سطح استان بر قرار کند. زمینه ساز این امر کار تحقیقی مستمر و تلاش برای ارائه جدیدی از برنامه می باشد که بتواند تمام اقشار و اصناف جامعه را در زمینه های فرهنگی و هنری درگیر خود سازد.

به تعبیر مقام معظم رهبری کردستان استانی فرهنگی است در همین راستا هنرمندان، نخبگان مسئولین و متولیان فرهنگی در استان جهت تبین امر فرهنگ و تعالی آن تلاش های زیادی انجام داده اند. مجله فرهنگی هنری با عنوان اختصاصی به ر هیوان پنجره ایست به سوی هنر و فرهنگ استان کردستان.

خــلاصه طرح:

 

آیتم های این برنامه بشرح ذیل میباشد:

1ـ آرم برنامه

آرم جدید برنامه گرافیکی میباشد و در این آرم جدید سعی شده از عناصر  و نمادهای سنتی و فرهنگی ایرانی اسلامی و بالاخص کردی استفاده شود.

2ـ پلاتو مجری

مجری برنامه فردی آگاه به مسائل روز و دارای تخصص در زمینه فرهنگی و ادبی است در طول برنامه با صحبت راجع به موضوعات مختلف فرهنگی و هنری و همچنین معرفی آیتم های برنامه به بحث و تبادل اندیشه با مخاطبین برنامه می پردازد.

3ـ آیتم معرفی هنرمند

در این بخش هر هفته به معرفی یکی از هنرمندان عزیز استان می پردازیم که ابتکار جدیدی که در این بخش دیده می شود این است که قالب آیتم و لوکیشن های آن با توجه به حرفه هنرمند تغییر می نماید مثلا برای عکاس قالب تاریک خانه و برای فیلمساز در قالب دیمانه ارائه خواهد شد.

4ـ آیتم  ضرب المثلاین آیتم ترکیبی از گزارش و کارشناس است که در ابتدا با گزارشی مردمی از سطح شهر در مورد یک یا دو ضرب المثل خاص شروع میشود و در پایان کارشناس برنامه که یک فرد زبان شناس است به بحث راجع به معنی و ریشه این ضرب المثل می پردازد. هدف از این آیتم زنده کردن ضرب المثل ها و فولکلور زبان فارسی است.

5ـ آیتم گفتگو

این آیتم در زمینه ادبی و همچنین ادبیات کردی به گفتگو با شاعران و نویسندگان کرد زبان می پردازد که در این قسمت نویسنده یا شاعر به معرفی خود و آثارش می پردازد.

6ـ آیتم لاپره ی زِرین

این آیتم در صورتیکه آیتم گفتگو نداشته باشیم بجای آن در برنامه می آید و متون ادبی مهم کردی توسط مجری خوانده می شود.

7ـ آیتم هه ست یاران

در این آیتم که قالب آن نریشن و گرافیک است به معرفی یکی از شاعران و نویسندگان قدیمی و جدید برجسته استان کردستان می پردازیم و ابیاتی از شعرشان و فضای فکری آنها دکلمه میشود.

8ـ آیتم رویداد هفته

در این آیتم هر هفته به گالری ها و نمایشگاه های سطح شهر و همچنین میزگردها و نشست های فرهنگی هنری داخل شهر می پردازد که در قالب یک گزارش ارائه میشود.

سال تولید: 1394/01/01

عوامل برنامه :

تهیه کننده و کارگردان : دانش صلواتی

تصویر بردار : بابک صلواتی

برنامه ریز : شیوا فقیه سلیمانی

تدوین : دیمن خسروآبادی

مجری : یحیی امینی و زانا سعید زاده

نویسنده : زانا سعید زاده