جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

هه ریمی کربلا - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

هه ریمی کربلا

هه ریمی کربلا


هه ریمی کربلا

 

اصحاب شهادت طلب و با وفاي سيدالشهداء‌(ع) نمونه بارز آگاهي، ايمان، شجاعت و فداكاري بودند. آنان كه در ركاب سيدالشهداء به فيض شهادت رسيدند جمعي از بني هاشم بودند. جمعي از مدينه با آن حضرت آمده بودند، ‌برخي در مكه در طول راه به وي پيوستند. برخي هم از كوفه توانستند به جمع آن حماسه سازان شهيد بپيوندند. كساني هم در راه نهضت حسيني، پيش از عاشورا شهيد شدند،‌كه آنان نيز جزء اصحاب او به شمار مي آيند. (چون مسلم بن عقيل و قيس بن مسهر صيداوي و ...)

بنابراین وجود نازنین سیدالشهدا عادی نیست، با اینکه پیغمبر(ص) افضل موجودات است اما محبوبترین خلائق حضرت سیدالشهداست. مصیبت حضرت سیدالشهدا مصیبت اهل بیت است. با اینکه چهار نفر قبلی حجت خدا بر روی زمین هستند، شهادت حضرت سیدالشهدا اعظم المصائب است. اینها همه از این حکایت می کند که امام حسین (علیه السلام) فردی عادی در بین چهارده معصوم نیست.

صدای مرکز کردستان نیز به مناسبت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی ویژه برنامه ای تدارک دیده است تا پیام قیام امام حسین علیه السلام و یارانش را هر چه بیشتر به گوش مسلمانان جهان برساند، با طرح موضوعاتی از قبیل: تبیین آثار سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نهضت کربلا، تبیین و تشریح فرهنگ عاشورایی، تبیین ویژگیهای استکبار ستیزی، ظلم ستیزی و دشمن ستیزی اسلام و فرهنگ عاشورایی، تبیین آموزه های فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی سیاسی واقعه کربلا، تاثیر شهادت امام حسین علیه السلام و یارانش در جامعه اسلامی به ویژه در نهضت اسلامی، تبیین و تاثیر عاشورا و فرهنگ عاشورایی در نهضت جهانی اسلام به ویژه پیروزی انقلاب اسلامی، پاسداری از فرهنگ دینی و فرهنگ عاشورایی و دستاوردهای نهضت حسینی علیه السلام .

 

عوامل برنامه:

تهیه کننده: علی یونسی

گویندگان: لادن کلوندی و مازیار قبادی

دستیار: دلارام نامور

گزارشگر: ادریس الماسی

نویسنده: علی یونسی - لادن کلوندی

ارتباطات: سحر رحیمی – نیما خالق پناه


این برنامه دارای آیتمهای گوناگونی است عبارتند از: آرم برنامه، گفتار گویندگان، کارشناس مذهبی و فرهنگی، گزارش شهرستانها، مسابقه، موسیقی بی کلام و با کلام، دف نوازی، مدیحه سرایی، تواشیح، پیامها و تلفنهای مردمی، ده لاقه، شعرو...

ویژه برنامه تاسوعا و عاشورای حسینی روز شنبه و یکشنبه چهارم و پنجم آذرماه برابر با نهم و دهم ماه محرم ساعت 9 صبح با مدت زمان 150 دقیقه بصورت زنده و مستقیم پخش می شود.