جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

هنر بدون تقوا عامل انحطاط جامعه - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

هنر بدون تقوا عامل انحطاط جامعه

هنر بدون تقوا عامل انحطاط جامعه


کردستان؛

هنر بدون تقوا عامل انحطاط جامعه

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی امشب در دیدار با نشست با اصحاب فرهنگ و هنر استان، اظهار داشت: باید از هنر برای هدایت انسان به سمت سبک زندگی درست استفاده کرد.

وی با بیان اینکه در هدایت انسان، قرآن بهترین شیوه‌ها را ترسیم کرده است افزود: خود قرآن جنبه‌های مختلفی از هنر را در خود دارد که نمونه ظاهری آن تلاوت آیات نور با صوت زیبا و دلنشین است و به نوعی همه شاخه‌های هنر را در خود دارد.
آیت الله حسینی شاهرودی هنر را از نیاز‌های بشر دانست و گفت: ذات زیبایی دوستی انسان با پرداختن به هنر سیراب می‌شود و اگر این هنر تقوا ار در بر داشته باشد، به انسان قدرتی می‌دهد که بی نظیر است.
رئیس حوزه هنری کردستان هم گفت: سال گذشته چهار دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان رونمایی شد و تا پایان امسال رونمایی از ۱۰ عنوان دیگر برنامه ریزی شده است.
امین مرادی به برخی اقدامات حوزه هنری کردستان برای ارتقاء زیرساخت‌های فرهنگی و شناسایی و رشد و اعتلای استعداد‌های هنری اشاره کرد و گفت: مهمترین اقدام در این زمینه راه اندازی پردیس سینمایی بهمن سنندج بود که به عنوان مجهزترین و پیشرفته‌ترین پردیس غرب کشور درسال ۹۱ بهره برداری شد و پاتوق تمامی رویداد‌های فرهنگی فاخر و شاخص استان است.
رئیس حوزه هنری کردستان، با اشاره به تاکید رهبر انقلاب در سفر به بیجار مبنی بر ماندگاری مردم این شهرستان گفت: در همین زمینه تنها دفتر شهرستانی حوزه هنری دربیجار راه اندازی و سینما آزادی این شهرستان با ۲۸۵صندلی فعالیت خود را آغاز کرد.
مرادی افزود: مجموعه سینمایی سقز هم در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود.
وی راهبرد اصلی حوزه هنری را ارتباط با جامعه هدف و تولید محتوای متناسب با نیاز مخاطب اعلام کرد و گفت: در بخش ادبیات پایداری قدم‌های بسیاری برداشته شده که برگزاری ده‌ها عنوان شب شعر و خاطره برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از جمله آنهاست و ۱۰طرح با محوریت تدوین خاطرات رزمندگان در دست اجرا است.
مرادی به تولید و پخش چند ۱۰فیلم کوتاه و بلند در حوزه هنری کردستان هم اشاره و اظهار داشت: تولیدات فاخر این بخش در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی موفقیت‌های چشمگیری داشته است.
رئیس حوزه هنری کردستان، دیگر اقدام حوزه هنری در زمینه ارتقا فرهنگ و هنر استان را تجلیل از چهره‌های شاخص استان اعلام کرد و افزود: معرفی ۲چهره شاخص استان در سال جاری و رونمایی از آثار آنان انجام و از استاد علی اشرف زانیار و محمد صابر تجلیل شد.
در این نشست از کتاب «از من خبر نمی‌پرسی» اثر امجد ویسی رونماییشد و تعدادی از هنرمندان به بیان دغدغه‌ها و مطالبات خود پرداختند.
آدرس کوتاه :