سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

هنرنمایی 21 گروه موسیقی در جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی در سنندج - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

هنرنمایی 21 گروه موسیقی در جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی در سنندج

هنرنمایی 21 گروه موسیقی در جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی در سنندج


رییس دبیرخانه دایمی دومین جشنواره فرهنگ و اقوام ایرانی گفت:

هنرنمایی 21 گروه موسیقی در جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی در سنندج

رییس دبیرخانه دایمی دومین جشنواره فرهنگ و اقوام ایرانی بابیان این مطلب افزود : در بخش موسیقی از 21 گروه برتر از سراسر ایران دعوت شده است که 6 گروه از استان کردستان می‌باشند.

جمال ارشدی تصریح کرد: دبیرخانه دائمی این جشنواره از سال گذشته به استان کردستان واگذار شده و سه بخش موسیقی، نمایشگاهی و پنل‌های تخصصی برگزار می‌شود که بخش نمایشگاهی در دو بخش هنرهای چوبی و بافته‌های سنتی برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: در بخش نمایشگاهی نیز 35 تا 40 غرفه پیشنهاد شده است که تا کنون 27 غرفه اعلام آمادگی کرده‌اند و از بیستم اردیبهشت ماه در نمایشگاه مستقر می‌شوند.

ارشدی با بیان اینکه گروه‌هایی از شهرهای گیلان، گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، مازندران، خراسان ،چابهار،لرستان، کرمانشاه ریالکردستان و خراسان شمالی در این جشنواره حضور می یابند گفت: یک گروه ویژه ارکستر موسیقی سلیمانیه عراق به رهبری انور قره داغی در بخش موسیقی حضور دارند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان خاطرنشان کرد: دو پنل تخصصی نیز با حضور صاحبنظران موسیقی  و دونفر موسیقیدان خارجی با نام‌های استیون بلوم از آمریکا و پروفسور ژاندوریگ از فرانسه و همچنین صاحبنظران داخل کشور برگزار می‌شود.

وی از برگزاری بخش موسیقی جشنواره در سالن آمفی تئاتر مجتمع امام خمینی خبر داد و ذکر کرد: بخش نمایشگاهی جشنواره نیز در مجتمع ایثار برگزار خواهد شد.

جمال ارشدی از برگزار جشنواره در 21،22 و 23 اردیبهشت ماه خبر داد و یادآور شد: بلیط‌های شرکت در جشنواره به صورت رایگان توزیع خواهد شدلذا همشهریان می‌توانند جهت حضور در جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی از روز چهارشنبه به کانون اقبال لاهوری مراجعه و با ارائه کارت ملی بلیط دریافت کنند.

وی اظهار کرد: سال گذشته مهمترین مشکل در برگزاری جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی، عدم مخاطب سازی و ارائه ناعادلانه بلیط جشنواره بود.

رییس دبیرخانه جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی عنوان کرد: همشهریان می‌توانند از چهارشنبه هفته جاری با مراجعه به کانون اقبال لاهوری واقع در خیابان اکباتان مراجعه کنند و با ارائه کد ملی برای دو سانس بلیط رزرو کنند.

وی ادامه داد: با هدف فراهم کردن امکان استفاده جمعیت حاشیه نشین، این جشنواره در مجتمع‌های امام خمینی و ایثار برگزار خواهد شد.

منبع خبری: پایگاه اطلاع رسانی استانداری

آدرس کوتاه :