رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

هنرمند کردستانی برگزیده جشنواره بین‌المللی ترامپیسم شد - نمایش محتوای خبر

 

 

هنرمند کردستانی برگزیده جشنواره بین‌المللی ترامپیسم شد

رئیس حوزه هنری کردستان بیان کرد:

هنرمند کردستانی برگزیده جشنواره بین‌المللی ترامپیسم شد

امین مرادی اظهار کرد: پس از اعلام نتایج جشنواره بین‌المللی ترامپیسم، مسعود عسگری‌مبین عضو خانه کاریکاتور حوزه هنری کردستان در بین 10 نفر نهایی این جشنواره قرار گرفت و برگزیده عنوان شایسته تقدیر شد.

وی با بیان اینکه این جشنواره که در دو بخش کارتون و کاریکاتور  برگزار شد و یک هزار و 600 اثر از550 هنرمند 75 کشور دنیا در آن حضور داشتند، اضافه کرد: 500 اثر به بخش نهایی جشنواره راه پیدا کرد که از هنرمندان استان مسعود عسگری‌مبین و محمدسامان صولی در بین راه‌یافتگان به مرحله پایانی قرار گرفتند.

رئیس حوزه هنری کردستان خاطرنشان کرد: موضوع ما این است که «ترامپ» را به عنواد نمادی از سرمایه‌داری و سلطه‌گری آمریکا در نظر گرفتیم، سلطه‌ای که خیلی اندیشمندان آن را با نازیسم مقایسه می‌کنند.

مرادی تصریح کرد: برای همین یکی از موضوعات فراخوان نژادپرستی بود که ترامپ بسیار طرفدار آن است و موضوع دیگر هم اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی بود.

وی با بیان اینکه داوری این جشنواره بین‌المللی را دو داور خارجی از بلژیک و برزیل بر عهده داشتند، خاطرنشان کرد: محمدرضا دوست‌محمدی، محمود آزادنیا و حبیب‌الله صادقی از دیگر داوران این جشنواره بین‌المللی بوده‌اند.

به گفته وی، در بخش کاریکاتور، هادی اسدی کاریکاتوریست همدانی مقام اول را کسب کرد و جواکین آلدگویر از اسپانیا و ادواردو باپیتستائو از برزیل به ترتیب مقام دوم و سوم این جشنواره را بدست آوردند.

رئیس حوزه هنری کردستان افزود: ابوالفضل بهرامی، مسعود عسگری‌مبین، زلتی گئورگیف از بلغارستان، گلیزتو بوبادیلا از مکزیک، رضا حمیدی‌مطلق، شانکار پاماراثی از هند، ویکتور هنریکه از برزیل موفق به کسب مقام شایسته تقدیر شدند.

مرادی در ادامه گریزی هم به خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری و فعالیت‌های آن در استان زد و گفت: خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان با بهره‌مندی از هنرمندان توانمند طی 10 ماه فعالیت رسمی توانسته است علاوه بر کسب چندین عنوان بین‌المللی برای جامعه فرهنگ و هنر استان در امر فرهنگ‌سازی در همکاری با دستگاه‌ها و نهادهای مختلف برنامه‌های مختلفی را اجرا کند.

به گفته وی، برگزاری ورک‌شاپ نماز و کاهش آسیب‌های اجتماعی با همکاری ستاد اقامه نماز استان، برگزاری ورک‌شاپ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی با عنوان « امنیت و انقلاب » با همکاری حوزه هنری از جمله فعالیت‌های این خانه است.

گفتنی است؛ مسعود عسگری‌مبین متولد 1366 شهر قروه دانشجوی ارشد نقاشی در دانشگاه هنرهای زیبای تهران است و تاکنون موفق به کسب چندین جشنواره ملی و بین‌المللی همچون جشنواره بین‌المللی نورسوگ بلژیک و جشنواره ملی فرزند بیشتر، شده است.

منبع خبرگزاری: فارس