جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

همایش شیرخوارگان حسینی در ۲۰ نقطه کردستان برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

همایش شیرخوارگان حسینی در ۲۰ نقطه کردستان برگزار می‌شود

همایش شیرخوارگان حسینی در ۲۰ نقطه کردستان برگزار می‌شود


کردستان

همایش شیرخوارگان حسینی در ۲۰ نقطه کردستان برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، نورعلی خزایی اظهار داشت: در مجموع ۶۱۰ هیات مذهبی در سطح استان وجود دارد که ۴۰۰ هیات از این تعداد ایام محرم در اجرای برنامه‌های سوگواری و عزاداری سرور و سالار شهیدان مشارکت فعال دارند.وی با اشاره به فعالیت ۲۵۰ مبلغ و مبلغه در این ایام در هیات‌های مذهبی استان افزود: همچنین در این ایام، ۲۵۰ مبلغ غیربومی نیز به مناطق و روستا‌های محروم و فاقد روحانی استان اعزام شده تا مردم را با فلسفه قیام امام حسین (ع) و ویژگی‌های ماه محرم آشنا کنند.
رئیس شورای هیات‌های مذهبی کردستان یکی دیگر از برنامه‌های ایام محرم را برگزاری محافل قرآنی در هیات‌های مذهبی اهل تسنن اعلام کرد و یادآور شد: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده در این ایام، ۶۱۰ محفل قرآنی در استان برگزار می‌شود.
وی اضافه کرد: برای نخستین جمعه ماه محرم نیز ۲۰ مکان آمادگی خود را برای برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در سطح شهر‌ها و روستا‌های استان اعلام کردهاند ضمن اینکه چند روز قبل از آغاز ماه محرم، مراسم طشت گذاری نیز در سریش آباد برگزار شد.
خزایی افزود: همچنین با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده در مراسم عزاداری حسینی از مداحان بومی استان استفاده می‌شود و در این راستا ۵۰۰ مداح آمادگی خود را برای اجرای مداحی اعلام کردهاند.
وی برگزاری ۴۵۰ مراسم روضه خانگی توسط مسئولان هیات‌های مذهبی استان، برپایی ۱۲۰ ایستگاه صلواتی در طول مسیر عزاداری و اجرای دسته روی عزاداری توسط ۷۵ هیات مذهبی تجمیع شده را از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده برای این ایام در استان کردستان اعلام کرد.
رئیس شورای هیات‌های مذهبی کردستان با اشاره به فعالیت ۱۴ اکیپ بازرسی ویژه محرم و فعالیت ۳۰ بازرس شورای هیات‌های مذهبی و کانون مداحان استان گفت: منشور ۲۰ گانه در راستای جلوگیری از بدعت و خرافه و آسیب‌های عزاداری به هیأت‌های مذهبی ابلاغ شده است.

آدرس کوتاه :