جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

همایش تجلیل از جوانان برگزیده کردستان در سنندج برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

همایش تجلیل از جوانان برگزیده کردستان در سنندج برگزار شد

همایش تجلیل از جوانان برگزیده کردستان در سنندج برگزار شد


کردستان

مدیر کل ورزش و جوانان کردستان در این آیین با بیان اینکه زمان روی کار آمدن دولت یازدهم، اعتبار حوزه جوانان، 50 تا 60 میلیارد ریال بود افزود: در سال 96، این رقم به چهار هزار میلیارد ریال افزایش یافته که تاکنون سابقه نداشته است.
حامد جولایی فعالیت دولت تدبیر و امید در حوزه جوانان را چشمگیر دانست و گفت: در طول فعالیت دولت یازدهم، در هشت شهرستان کردستان، برای 20 هزار جوان، برنامه ها و همایش های مختلف، برگزار شده است.
وی با اشاره به اینکه حوزه جوانان استان با یک سمن کار خود را آغاز کرد اضافه کرد: هم اکنون 21 سمن مشغول به فعالیت هستند که تا پایان سال جاری به 50 سمن افزایش خواهند یافت.
جولایی با بیان اینکه برای اولین بار در کردستان، خانه جوانان در سنندج راه اندازی شد اظهار کرد: در طول فعالیت دولت یازدهم، 40 کارگاه و 50 برنامه فرهنگی حوزه جوانان در سطح استان برگزار شده است.
معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در کردستان نیز گفت: در حوزه جوانان و در بخش های علمی و فرهنگی، قشری از جوانان روحانی در عرصه تدین و بیان مبانی شرعی مشغول به فعالیت هستند که نیاز به حمایت بیشتر دارند.
حجت الاسلام مهدی فرضی ادامه داد: نیاز است برنامه ریزی منسجمی فراهم کنیم و برای مسیر توسعه نخبگی و عالم بودن جوانان، گام های جدی تری برداریم.
وی تجلیل از جوانان برگزیده را ارزشمند دانست و افزود: تعمیم توسعه در میان جوانان گام بعدی است که باید صورت گیرد.
خبات ساعدی یکی از فعالان نمونه حوزه رسانه نیز خواستار حمایت بیشتر مسئولان از سازمان های مردم نهاد و توجه به جوانان و نخبگان شهرستان های استان شد.
در پایان این همایش از 14 جوان برگزیده در بخش های مختلف از جمله، یاسر خانبرای( بخش هنر)، میلاد گردیده(سرباز جوان)، فرزاد قادری(کشاورز جوان)، نسیبه شهبازی(ورزشکار نمونه با توانایی های خاص)، امیر کریمی(امداد و نجات)، محسن سهرابی(قرآن و جوان)، ویدا باغبانی(عرصه رسانه نوشتاری)، سارا ناصری(اختراع و ابتکار)، کیا سلیمی(بسیجی جوان)، متین حیدری(ورزشکار جوان)، شهرام صادقی(جوان و علمی)، پرویز اصلانی و هیوا قادری(پژوهشگران برتر) و مهین میرزائی(مددجوی برتر کمیته امداد)، با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد.
همچنین از مدیران دستگاه های برتر حوزه اوقات فراغت و ستاد ساماندهی امور جوانان استان کردستان نیز تجلیل شد.
در حاشیه این آیین، از پوستر و تندیس 'لاوی کورد' و کتاب ورزشی 'اصول جودو' با حضور استاندار کردستان و مسئولان استان رونمایی شد.

 

آدرس کوتاه :