جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

همایش تجلیل ازآمران به معروف و ناهیان از منکر - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

همایش تجلیل ازآمران به معروف و ناهیان از منکر

همایش تجلیل ازآمران به معروف و ناهیان از منکر


سنندج

همایش تجلیل ازآمران به معروف و ناهیان از منکر

به گزارش خبرگزاری صداوسیمامرکزکردستان، دراین همایش نماینده، ولی فقیه دراستان کردستان باتسلیت ایام محرم وبا بیان اینکه هدف ازقیام عاشورا احیای سیره وسنت‌های پیامبر مکرم اسلام بود، گفت: احیای امر به معروف و نهی از منکر که در جامعه به فراموشی سپرده می‌شد مهم‌ترین ثمره قیام عاشورایی امام حسین (ع) بود.

آیت الله حسینی شاهرودی در این همایش که درمجتمع امام خمینی (ره) سنندج برگزار شد، با اشاره به فلسفه قیام عاشورا و جایگاه و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی، گفت: همه باید معروفات و منکرات را بشناسند چرا که امروز کار دشمن سیاه نمایی است.
وی افزود: در شرایطی که امروز جنگ اقتصادی و رسانه‌ای دشمن وجود دارد، سامان دادن به مشکلات اقتصادی و معیشت مردم از بزرگترین معروفات است که باید همه آن را مدنظر قرار دهند.
نماینده، ولی فقیه در استان کردستان حفظ ارزش‌های نظام اسلامی را از دیگر معروفات دانست.
آیت الله شاهرودی در ادامه حرکت سپاه به ضدانقلاب در اقلیم کردستان عراق را ناشی از اقتدار ایران دانست وگفت: ایران داعش را از سر اقلیم برداشت لذا آن‌ها نباید با ضدانقلاب همکاری داشته باشند.
وی گفت: سرنگونی داعش در منطقه و همچنین بمباران موشکی به مواضع ضدانقلاب در اقلیم نشان از اقتدار و توانمندی ایران در عرصه نظامی دارد که به طور دقیق و بدون آسیب به مردم، دشمن را هدف قرار می‌دهد.
درادامه دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت:۴ هزار ۶۲۶ نفر در سطح استان یاوران معروف فعالیت می‌کنند که ۲ هزار و ۸۲۱ نفر مربوط به ادارات و ۱۵۸ نفر از اساتید دانشگاه امروز با ستاد امر به معروف در خصوص برنامه ریزی‌هایی که با شرایط روز جامعه ارتباط دارد کار می‌کنند.
الله‌مرادی گفت:۱۲ هزار و ۴۵۰ طلایه‌دار و یاور امر به معروف درسطح استان به صورت مستمر آموزش دیده‌اند که ۵ هزار و ۲۰۰ نفرازهفته امر به معروف سال گذشته تا امروز بوده است.
درادامه این همایش ازفعالان بخش‌های مختلف در امر به معروف و نهی از منکر تجلیل شد.
آدرس کوتاه :