جهش تولید | جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

هماهنگی و همکاری دستگاه های اجرایی در ایمن سازی راه ها ضروری است - نمایش محتوای خبر

 

 

هماهنگی و همکاری دستگاه های اجرایی در ایمن سازی راه ها ضروری است

فرماندار بانه گفت:

هماهنگی و همکاری دستگاه های اجرایی در ایمن سازی راه ها ضروری است

راشد عذیری در جلسه کمیسیون ایمن سازی راه های شهرستان بانه افزود: یکی از وظایفی که کمیسیون ایمنی سازی راه ها پیگیری می کند بحث هماهنگی و همراهی سازمان ها و دستگاه های اجرایی است.
وی با اشاره به امارهای موجود در بحث تلفات جاده ای در کشور و زیان هایی که بر اقتصاد کشور دارد گفت: متاسفانه آمارهای سرسام آوری از کشته شدگان سوانح جاده ای در راه های برون شهری مشاهده می شود این سوانح علاوه بر تلفات جانی تاثیر منفی بر اقتصاد کشور می گذارد.
فرماندار بانه گفت: باید با هماهنگی و همکاری سازمان ها تلاش کنیم تلفات را به حداقل برسانیم و زمینه سفری آرام و بی دغدغه را برای مسافران بانه فراهم کنیم.
عذیری ادامه داد: به دلیل وجود بازار و مجتمع های تجاری هر ساله هزاران مسافر به قصد خرید به شهرستان سفر می کنند و این مهم جاده های امن را می طلبد.
وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه مسافران به مسیرها آگاه نیستند برای جلوگیری از بروز حوادث ناگوار باید علائم و تابلوها در سطح راه ها مشخص شود و همچنین نقاط حادثه خیر شناسایی و برطرف شود.
رئیس پلیس راهور بانه نیز در این نشست گفت: با تحقیقات پلیس راهنمایی و رانندگی تاکنون 10 نقطه حادثه خیز در سطح شهرستان بانه مشخص شده که باید این نقاط در ایام نوروز با علائم و تابلو مشخص شود.
سرگرد اسدالله دالوند افزود: در سال های اخیر شهرستان بانه هر ساله شاهد حوادثی ناگوار بوده که امسال با همکاری شهرداری امیدواریم این حوادث را به حداقل برسانیم.
وی با بیان اینکه تصادفات منجر به فوت در داخل شهر امسال چهار فقره در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته است، اظهار کرد: تصادفات منجر به فوت در بانه رو به کاهش است اما تصادفات منجر به جرح رو به افزایش است.
دالوند کاهش تصادفات درون شهری را ناشی از تلاش جمعی دستگاه های اجرایی عنوان کرد و گفت: در کاهش و یا افزایش تصادفات همه سازمان ها به نوعی نقش دارند و باید تلاش کنیم حوادث را به حداقل برسانیم.
وی در پایان از شهرداری درخواست کرد با نصب بنرها و پلاکارد در بحث رعایت نکات ایمنی اطلاع رسانی کند و در ایام تعطیلات عملیات عمرانی را به حداقل برساند.
او همچنین لکه گیری سطح معابر، شستشوی تابلوها و خط کشی سطح خیابان ها را در کاهش تصادفات نقش موثری دارد.
رئیس پلیس راه بانه نیز در این نشست گفت: نیروهای پلیس در ایام تعطیلات نوروز در آماده باش کامل به سر می برند.
سرگرد عادل حیدری افزود: با توجه به اینکه در ایام تعطیلات در مسیر بانه - سقز حجم ترافیک سنگین است دو پیچ بالاتر از روستای سبدلو نیاز به نصب تابلوهای هشدار دهنده و نصب سرعتکاه در نزدیکی پیچ و در بلند مدت نیاز به اصلاح مسیر دارد.
وی گفت: مسیر بانه - سقز نزدیک به روستای سبدلو نقطه حادثه خیز است که باید با تابلو مشخص شود و از ایستگاه تا ایست بازرسی نصب گاردریل نیمه کاره رها شده باید تکمیل شود.
حیدری تصریح کرد: سه راه شوی و محور بانه - سردشت در روستای کوپیچ که از نقاط حادثه خیز شهرستان است با نصب تابلوهای هشدار دهنده و نصب سرعتکاه باید مشخص شود.
رئیس اداره راه و شهرسازی بانه نیز گفت: در سال 93 بیش از 20 کیلومتر جاده سردشت روکش آسفالت شد که متاسفانه بیش از 10 کیلومتر آن تخریب شده است.
هیمن محمدی بهرام افزود: این تخریب ها ناشی از تردد ماشین هایی است که بار غیر مجاز حمل می کنند و این ماشین ها بار غیر مجاز باز حمل می کنند که سبب تخریب جاده ها می شوند.
وی گفت: تابلو و علائم هرجا نیاز باشد نصب می کنیم سرعت گیرها قبل از فصل بارندگی در محورها نصب شده بودند که با برف روبی سطح جاده ها کنده شده است و از 25 اسفند سرعتکاه های جدید نصب می کنیم و خط کشی و تابلوهای چشمک زن تا پایان هفته نصب و اصلاح می شود.
بانه در 242 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

منبع خبرگزاری: ایرنا