جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

هفته وحدت فرصتی برای بازخوانی نقاط اشتراک مسلمانان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

هفته وحدت فرصتی برای بازخوانی نقاط اشتراک مسلمانان

هفته وحدت فرصتی برای بازخوانی نقاط اشتراک مسلمانان


هفته وحدت فرصتی برای بازخوانی نقاط اشتراک مسلمانان
جعفر عبدالملکی از این شورا به عنوان قوت قلب و حامی رسانه ملی در استان یاد کردو افزود: ساخت مستند ماموستایان و علمای برجسته استان در دستور کار این رسانه قرار دارد.

وی در ادامه به انتصاب ماموستا خالدی به عنوان اولین مشاور اهل سنت در صداوسیما‌ی مرکز کردستان در زمان ریاست خود اشاره کرد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز کوردستان در پایان به پخش برنامه ای که به صورت اشتباهی پخش شد افزود: صدا و سیما در این مورد هیچگونه خطایی نداشته چرا که متولی اجرای برنامه سازمان دیگری بوده، اما با این وجود مدیران و تهیه کنندگان مربوطه توبیخ شده  و تذکرات لازم به عوامل و دست‌اندرکاران داده شده است.

معاونان صدا و سیما نیز از تولید وپخش ویژه برنامه‌های هفته‌ وحدت خبر دادند و گفتند: علاوه بر پخش این برنامه‌ها از ظرفیت علما و روحانیون اهل سنت نیز استفاده خواهد شد.
 
ماموستا اقبال بهمنی رییس مرکز بزرگ اسلامی سنندج ضمن قدردانی ازتلاش کارکنان صدا و سیمای مرکز کوردستان گفت: نامگذاری هفته‌ی وحدت از سوی بنیانگذار انقلاب اسلامی تاثیر بسزایی در حفظ وحدت و اعتقادات مسلملانان داشته و دارد.

ماموستا سید احسن حسینی امام جمعه‌ی موقت سنندج نیز به فتوای مقام معظم رهبری درباره‌ توهین به اصحاب و یاران پیامبر اشاره کرد و گفت: حضرت آیت الله خامنه‌ای هرگونه بی ادبی و هتک حرمت به مقدسات اهل سنت را حرام دانسته اند.

ایل بیگی دبیر شورای افتاء استان هم گفت: شورای افتاء استان با ۵۰ عضو در پاسخگویی به سوالات حقوقی و شرعی مردم کردستان خدمت رسانی می‌کند.

در پایان این جلسه عبدالملکی مدیر کل صدا و سیمای مرکز کوردستان از اعضای شورای افتاء استان تجلیل شد.

عصر امروز همچنین نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در نشست مشابهی هفته وحدت را فرصت مغتنمی برای بازخوانی نقاط اشتراک مسلمانان اعلام کرد.
آدرس کوتاه :