جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

هشت کردستانی بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

هشت کردستانی بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند

هشت کردستانی بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند


کردستان

هشت کردستانی بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان، دکتر رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار داشت: آمار مبتلای قطعی به بیماری کرونا به تفکیک شهرستان‌ها شامل سقز با ۳۷ نفر، بانه ۲۰ نفر، سنندج ۱۲ نفر، کامیاران چهار، قروه ۹، مریوان ۲، دیواندره سه، بیجار سه، دهگلان ۲ و سروآباد یک نفر است.فرزین رضاعی افزود:۲۸۶ نمونه از افراد مشکوک به کرونا گرفته شده که از این تعداد، ۹۳ نمونه مثبت و ۱۵۷ نمونه منفی است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به جان باختن هشت بیمار بر اثر ابتلا به بیماری کرونا از ابتدا تا امروز، یادآور شد: از این تعداد هفت بیمار در سقز و یک بیمار در مریوان فوت کردند ضمن اینکه چند نفر دیگر هم در این مدت جانباخته اند که جواب آزمایش آن‌ها منفی بوده است.
وی اضافه کرد: تا کنون ۴۳۶ نفر به بیمارستان‌های استان مراجعه کرده اند که از این تعداد هم اکنون ۹۴ نفر بستری هستند.
رضاعی گفت: بستری‌ها شامل ۱۸ نفر در سنندج، ۴۷ نفر در سقز، ۱۲ نفر در بانه، ۹ نفر در بیجار، پنج نفر در قروه، ۲ نفر در دیواندره، یک نفر در کامیاران، یک نفر در سروآباد است.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون علاوه بر کشور‌های جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، قاره‌های آفریقا، اروپا و اقیانوسیه را هم تحت تاثیر قرار داده است.
ایران نیز از ویروس کرونا در امان نماند و نخستین مورد بیماری ۳۰ بهمن ماه در قم شناسایی شد.
کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.
از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، هزار و ۷۵ مورد بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۰ هزار و ۷۵ نفر افزایش یافت.
تا کنون سه هزار و ۲۷۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و ترخیص شده اند
در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۵ نفر از مبتلایان جدید کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۴۲۹ مورد رسید.

آدرس کوتاه :